Prozdrowotne wyciągi z konopi

 

Medycyna naturalna znów zaczyna być w Polsce bardzo popularna. Przez ostatnie dziesięciolecia często słyszało się o tym, że ziołolecznictwo jest metodą archaiczną, która działa słabo lub nawet w ogóle. Wiele osób uważało, że naturalna medycyna już dawno umarła i nie ma sensu nawet próbować czerpać korzyści z natury. Ostatnio zauważyć możemy, że nie było to dobre podejście bowiem produkty naturalne mogą być niekiedy lepsze od tabletek czy syropów produkowanych przez farmaceutów. 

Leczenie produktami konopnymi

produkty konopneOd jakiegoś czasu usłyszeć możemy o tym jak cennym dla naszego zdrowia preparatem jest olej pozyskiwany z liści i łodyg konopi siewnych. Nie należy tego gatunku konopi kojarzyć z marihuaną czyli konopiami indyjskimi bowiem są to zupełnie inne gatunki różniące się od siebie tym, że konopie siewne nie posiadają w swoim składzie substancji psychoaktywnych. Oznacza to tyle, że stosowanie preparatów konopnych wyprodukowanych z wersji siewnej nie spowoduje u nas lęków, paranoi czy napadów śmiechu. Produkty konopne o jakie pyta najwięcej osób to oleje CBD. Preparaty tego typu wytwarzane są poprzez wytłaczanie konopi siewnych. W składzie olejów CBD znaleźć możemy wiele cennych dla ludzkiego organizmu składników. Wiele badań potwierdziło nawet, że oleje z konopi mają działanie antynowotworowe. W związku z tym wielu lekarzy zaczęło przekonywać się do stosowania olejów konopnych w swoich placówkach.

Na bazie olejów konopnych powstają nawet specjalne kapsułki. Na dzień dzisiejszy ich kupno może jednak stanowić mały problem. Zarówno oleje jak i inne produkty konopne znaleźć możemy głównie w sklepach oferujących zdrową żywność. Oleje CBD, o których była mowa wcześniej nie są bowiem uznawane oficjalnie za lekarstwo ale za suplement diety.