Praktyczne zastosowanie odbojnic

W każdej firmie dochodzi do pewnych awarii, zniszczeń, które wymagają napraw. Jednych można uniknąć, a inne są wpisane w koszty prowadzenia działalności. Niszczenie mienia firmy, najczęściej można uniknąć, a na pewno zminimalizować.

Kształt odbojnic stalowych

odboje staloweKiedy magazyn jest wypełniony po brzegi towarem, a pomiędzy regałami jeżdżą wózki widłowe, to nie trudno o kolizję, czy nawet spowodowanie uszczerbku na towarach w wyniku nieuważnych manewrów. Są to pojazdy, które nie poruszają się z gracją, a niedoświadczony operator wózka, może spowodować więcej szkody niż pożytku. Odboje stalowe są przeznaczone do ochrony narożników, ścian, brzegów regałów, czy maszyn. Dzięki materiałowi z jakiego są wykonane, zapewniają dobrą ochronę przed zderzeniami i uszkodzeniami mechanicznymi. O ile uszkodzenie elewacji budynku przez wózek widłowy nie będzie zbyt dotkliwe, to uszkodzenie towarów stojących na regale, już na pewno będzie sporo kosztowało. Dlatego jeżeli na rogu, albo wzdłuż alei, którą jeżdżą wózki, ustawimy szereg odbojnic, to z pewnością zmniejszy to ryzyko poniesionych strat. Poza stalowymi, które bez wątpienia są najlepsze, znajdziemy także odboje kauczukowe, czy wykonane ze specjalnej pianki. Ich montaż odbywa się do podłoża, przy pomocy specjalnych kotew, które przykręca się do płytek znajdujących się na spocie nóżek. Takie mocowanie jest stabilne i gwarantuje, że nawet podczas zderzenia z wózkiem widłowym, lub innym urządzeniem poruszającym się po magazynie, nie zmieni swojego miejsca.

Odboje wyglądają jak stalowe barierki, tworzące pewien łuk. Mogą też być w formie narożników złożonych z dwóch płyt stalowych. Wybór odpowiednich powinien być dopasowany do celów jakie mają pełnić i co osłaniać przed urazami. Zawsze są w żółtym kolorze.