Potrzebowałam doradcy zawodowego dla córki

Moja córka skończyła w tym roku szkołę średnią. Nie wiedziała ona, co chciałaby robić w przyszłości. Nie miała ochoty iść na studia, ale nie mogła również znaleźć żadnej konkretnej pracy. Nawet, jak udawało jej się gdzieś „zaczepić”, zwalniała się po kilku dniach i mówiła, że to nie jest praca dla niej. Zdecydowałam się jej pomóc. Zaproponowałam, żeby udała się do profesjonalnego doradcy zawodowego, który podpowiedział by jej, gdzie powinna szukać odpowiedniego dla siebie zatrudnienia.

Znalazłam dobrego doradcę zawodowego dla młodzieży

doradztwo zawodowe dla młodzieży w warszawieCórka poprosiła mnie, żebym znalazła jej odpowiedniego doradcę, który faktycznie zna się na oferowanych przez siebie usługach i doradzi jej odpowiednie kroki. Nie było to trudne. Znalazłam firmę, która oferowała fachowe doradztwo zawodowe dla młodzieży w Warszawie. Siedziba tej firmy mieściła się w samym centrum Warszawy, bardzo blisko naszego miejsca zamieszkania. Sprawdziłam opinie o tym miejscu. Wiele osób pisało, że pracują tam kompetentni specjaliści, którzy indywidualnie podchodzą do każdej osoby. Doradcy zawodowi posiadają szybkie terminy, na spotkanie można zapisać się nawet z dnia na dzień. W dodatku ceny ich usług są bardzo niskie, przystępne. Zadzwoniłam na podany numer telefonu i umówiłam córkę na spotkanie. Tydzień później pojechałam z nią na spotkanie z doradcą zawodowym. Firma wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie. Poczekałam na córkę na korytarzu i gdy półtorej godziny później, wyszła z gabinetu doradcy zawodowego, ona również była bardzo zadowolona. Okazało się, że doradca jest profesjonalistą, który świetnie zna się na swojej pracy i ma dużą wiedzę na temat obecnego rynku pracy i zatrudnienia. Podpowiedział mojej córce nie tylko w jakim kierunku powinna się rozwijać biorąc pod uwagę jej predyspozycję, wiedzę i zainteresowania, ale także w kontekście miejsc pracy na rynku w przyszłości.

Dzięki temu córka dowiedziała się, co powinna robić, żeby w przyszłości nie zostać bez pracy, za to z koniecznością przekwalifikowania się. Rozmawiałam na ten temat z moją przyjaciółką, której syn był teraz w podobnej sytuacji. Podpowiedziałam, żeby wysłała go do doradcy zawodowego dla młodzieży, ponieważ dla młodych osób jest to bardzo duża pomoc. Dzięki temu mogą oni łatwiej wejść w dorosłość.