Poszukiwania odpowiedniej bielizny dla ciężarnych

Dość nieoczekiwanie zaszłam w ciąże. Ponieważ nie spodziewaliśmy się tego z mężem byłam zupełnie nie przygotowana. Zaraz w pierwszych tygodniach ciąży mój biust bardzo szybko urósł i momentalnie przesłałam się mieścić w moją dotychczasową bieliznę. Jednocześnie moje piersi stały się bardzo wrażliwe. Musiałam poszukać odpowiedniej dla mnie bielizny. W tym celu udałam się na poszukiwania bielizny do odpowiednich sklepów.

Jaka jest najlepsza bielizna dla ciężarnych?

dobra bielizna dla kobiet w ciążyDość szybko zorientowałam się, że zwykła bielizna, którą nosiłam do tej pory nie jest dla mnie. Klasyczne staniki stały się zbyt małe a kuse majteczki stały się zbyt kuse i niekomfortowe. Przeszłam kilka sklepów w których do tej pory zaopatrywałam się w bieliznę, ale nie znalazłam nic dla siebie. W jednym z tych sklepów znajoma ekspedientka poleciła mi sklep z odzieżą i bielizną dla kobie w ciąży. Udałam się do tego sklepu. Na miejscu powiedziałam sprzedawczyni, że interesuje mnie dobra bielizna dla kobiet w ciąży. Pani zaprowadziła mnie na odpowiedni dział i zaczęła pokazywać różne komplety. Dowiedziałam się, że piersi w czasie ciąży stają się bardzo wrażliwe, dlatego odpowiednie biustonosze dla ciężarnych są bardzo miękkie. Nie wiedziałam też, że już w czasie ciąży może powstać laktacja, dlatego staniki dla ciężarnych również mają miejsce na wkładki laktacyjne. Jeśli chodzi o majtki sprzedawczyni zaprezentowała mi modele bardzo ładne, koronkowe choć w większości zabudowane. Jest to przede wszystkim komfortowe, ponieważ kobieta w ciąży często jest badana przez różnych lekarzy. Poza tym pod koniec ciąży również zaczynają się różne upławy i bielizna musi być przede wszystkim z dobrego materiału, żeby nie powodowała podrażnień. Wybrałam kilka prezentowanych przez nią modeli i udałam się do przymierzali. Od razu poczułam różnice. Dopasowana i odpowiednia bielizna, daje bardzo duży komfort i swobodę. 

Zdecydowałam się kupić od razu kilkanaście kompletów, żeby mieć bieliznę na zmianę. Ulgę poczułam już po pierwszym dniu chodzenia w bieliźnie przeznaczonej specjalnie dla kobiet w ciąży. Teraz już wiem, że bielizna i odzież dla ciężarnych to nie fanaberia, którą kupuje się na kilkanaście tygodni ciąży, a duży komfort i potrzeba dla ciężarnej. Jestem bardzo zadowolona z moich zakupów.