Popularny styl Hamptons

Jeśli chodzi o style, zgodnie z którymi możemy urządzić swoje mieszkania, każde czasopismo związane z aranżacjami wnętrz, będzie podsuwało nam różnorodne rozwiązania. Niektóre z nich cieszą się większą popularnością (najczęściej dlatego, że ich stylistyka jest uniwersalna i przypada do gustu większej liczbie osób), inne zaś relatywnie mniejszą. Do grona tych pierwszych na pewno należy zaliczyć styl Hamptons, który często realizujemy nawet nieświadomie.

Meble białe w naszym mieszkaniu

styl Hamptons - meble białeNieświadoma realizacja stylu Hamptons, czy też przynajmniej inspiracja tym właśnie stylem, nie jest niczym niezwykłym. Każdy z nas ogląda firmy i seriale produkowane w Stanach Zjednoczonych, z których wywodzi się ten styl i najczęściej mimowolnie inspirujemy się obejrzanymi obrazkami. Jeśli chodzi o styl Hamptons – meble białe odgrywają w jego przypadku główną rolę i tworzą cały efekt, na którym najbardziej nam zależy, kiedy wyposażamy pokój w konkretnym stylu. Styl Hamptons zaczerpnięty jest z miejscowości położonej nad oceanem, gdzie w letnich rezydencjach najczęściej wykorzystywana jest jasna kolorystyka, która pomaga rozświetlić pomieszczenie poprzez odbijanie światła. Aby uzyskać taki efekt, najczęściej pomieszczenia, w których chcemy wprowadzić atmosferę nadmorskiej miejscowości, malujemy na jasne kolory. Jednym z najczęściej wykorzystywanych kolorów jest złamana biel i szarość, które wprowadzają do pomieszczenia atmosferę spokoju, a jednocześnie odbijają światło, które wpada przez okno, sprawiając, że pomieszczenie optycznie wydaje się nam większe, niż jest w rzeczywistości. Białe meble, których zakupu dokonujemy w takich okolicznościach, najczęściej wykonywane są z drewna, które następnie jest w odpowiedni sposób malowane i lakierowane. Dzięki temu meble nie ulegają szybkiemu zniszczeniu i nie widać na nich śladów upływającego czasu.

Ze względu na popularność stylu Hamptons, zdecydowana większość producentów meblowych stara się, by w ich różnorodnych kolekcjach znajdowały się również serie mebli wykonywanych w białym kolorze, z zachowaniem nadmorskiego stylu. Dzięki temu, każdy, kto chce zaaranżować swoje mieszkanie w konkretnym stylu, może skupić się na dobieraniu odpowiednich mebli w ramach danej kolekcji, zachowując estetyczną spójność całości.