Pończochy dla osób z żylakami

Niestety, ale żylaki są obecnie problemem wielu osób. Dużo osób stara się z tym walczyć. Żylaki powstają głównie na nogach. Żylaki powstają kiedy krew płynie zbyt wolno rozszerzając żyły. Przyczyną żylaków może być genetyka, abo siedzący tryb życia, otyłość. Żylaki czasami pojawiają się u kobiet w ciąży.

Pończocha przeciw żylakom

pończochy przeciwżylakowe medivenObecnie osoby zmagające się z żylakami sięgają po pończochy. Pończochy mogą być dwojakie, jedne używa się w czasie leczenia żylaków, często po zabiegach. Natomiast niektóre pełnią funkcję profilaktyczną w walce z żylakami. Obecnie pończochy przeciwżylakowe mediven są jedne z najbardziej polecanych akcesoriów przydatnych w walce z żylakami. Pończochy pełniące funkcję profilaktyczną, jak i leczniczą różnią się mocą ucisku. Pończochy, które mocniej ściskają nogę są leczniczymi, które często nosi się po zabiegu. Natomiast o lżejszym stopniu uścisku są stosowane w profilaktyce. Pończochy przeciwżylakowe często nosi się przez wiele lat. Pończochy uciskowe można ubrać pod odzież i wcale ich nie widać. Są nawet takie, które kobiety ubierają do sukienek i również nikt nie zwróci uwagę, że są to przeciwżylakowe, ponieważ z wyglądu wyglądają identycznie. Wspomagają one odpływ z dolnych odcinków żył krwi. Aby osiągnąć oczywiste rezultaty należy nosić regularnie te pończochy, aby zapobiec powstaniu jakichkolwiek powikłań. Pończochy należy wymieniać średnio co pół roku, ponieważ tracą one w pewnym momencie moc ucisku.

Reasumując osoby zmagające się z żylakami, powinny nosić regularnie pończochy uciskowe aby zapobiec powikłaniom i dalszemu rozwojowi. Pończochy można kupić w sklepie ortopedycznym. Są one ogólnie wygodne i z chęcią noszone przez osoby z żylakami, czy to nawet pod spodniami czy panie do spódnicy.