Polecane zasilacze awaryjne

Każdy z nas od bardzo dawna jest przyzwyczajony do tego, że podłączając jakieś urządzenie do gniazdka sieciowego zaczyna ono dla nas pracować. Wydaje się to normalne i laicy nawet nie zastanawiają się nad tym jak to wszystko działa. Nikt (z małymi wyjątkami) nie zwraca również uwagi na to, że w sieci energetycznej bardzo często występują zakłócenia i my ich nie zauważamy ale nasze urządzenia elektryczne jak najbardziej i przez to szybciej się eksploatują. Warto więc z tymi zakłóceniami walczyć.  

Zasilacz awaryjny do domu i biura 

zasilacze upsPomimo faktu, że o zakłóceniach w sieci wiele osób nie słyszało to jednak o zasilaczach UPS nie dało się nie słyszeć. Urządzenia te zyskują co raz większą popularność i trafiają one do kolejnych domów oraz biur. Podstawowym zadaniem urządzeń jakimi są zasilacze UPS jest podtrzymywanie pracy podłączonych do niego urządzeń w momencie gdy z jakiegoś powodu nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej. Właśnie z tego powodu w takie zasilacze inwestują osoby pracujące przy komputerach bowiem w ich przypadku nagły brak prądu w gniazdku mógłby skutkować przekreśleniem efektów całego dnia w pracy. Niemniej jednak zasilacze UPS nie są dedykowane tylko i wyłącznie komputerom. Możemy podłączać do nich różne urządzenia ale producenci przestrzegają jedynie przed podłączaniem tych narzędzi, które posiadają silniki elektryczne. Jeśli więc mieliśmy przerwę w dostawie energii elektrycznej to używanie wiertarki lub szlifierki podłączonej do zasilacza awaryjnego może spowodować trwałe uszkodzenie tego zasilacza. Wspomniano już o podstawowej funkcji jaką pełnią zasilacze UPS więc teraz czas wspomnieć o drugiej, która często jest niedoceniana. Otóż chodzi o to, że zasilacze awaryjne odpowiadają również za niwelowanie zakłóceń w sieci energetycznej w naszym domu.

Zakłócenia w sieci energetycznej są powodowane głównie przez wątpliwej jakości urządzenia elektryczne oraz te, które zużywają bardzo dużo prądu. Dobrym przykładem może być pralka lub żelazko. Urządzenia te zaburzają normalny rytm pracy sieci co może skutkować uszkodzeniem sprzętu podatnego na takie zmiany. Problem ten rozwiążemy kupując dobrej jakości zasilacz awaryjny. Będzie to jednorazowa inwestycja rzędu kilkuset złotych ale posiadając taki zasilacz na pewno nie będziemy żałować wydanych pieniędzy.