Polecane wędki na karpie

Łowienie ryb jakimi są karpie stało się już po części oddzielną metodą łowienia. Dla karpiarzy, tak się bowiem określa osoby zajmujące się łowieniem karpi, produkuje się już nawet dedykowany sprzęt. Przeznaczony on jest głównie do łowienia tych ryb i jest tak skonstruowany by wytrzymał walkę z największymi okazami. Dla karpiarzy produkowane są zarówno kołowrotki jak i wytrzymałe wędziska. 

Solidne wędki do łowienia karpi

wędki karpiowe mikadoNastawiając się na złowienie bardzo dużych ryb nie ma sensu wybierać się na łowisko ze słabym sprzętem. Szczególnie tyczy się to karpi, które czasami osiągają kilkanaście kilogramów. Taka duża ryba potrafi dać wędkarzowi mnóstwo frajdy podczas holowania. Jednak będzie on czuł satysfakcję z holu tylko wtedy gdy będzie miał pewność co do tego, że jego sprzęt jest w stanie wytrzymać długie holowanie. W związku z tym koniecznie trzeba zakupić wzmacniane wersje wędek. Przykładem mogą być wędki karpiowe Mikado. W ostatnich latach firma ta wypuściła na rynek kilkanaście modeli wędek karpiowych potocznie zwanych karpiówkami. Są to wędziska o dość sztywne szczytówce więc w przypadku łowienia na grunt lepszym rozwiązaniem może być stosowanie elektronicznych sygnalizatorów niż patrzenie na szczytówkę oznajmiająca brania. Wędki karpiowe często produkowane są ze specjalnie wzmacnianego włókna węglowego. Materiał ten jest niezwykle mocny i odporny na bardzo duże przeciążenia, które często występują podczas długiego holu. 

Karp jest rybą, która dość często robi tzw.”odjazdy” od brzegu. Właśnie w takich momentach najczęściej dochodzi do zerwania się ryby lub nawet do uszkodzenia sprzętu. Przy takim dynamicznym odpływaniu wędka narażona jest na mocne szarpnięcie co często skutkuje jej złamaniem. W związku z tym inwestujmy w sprzęt polecany przez innych karpiarzy by uniknąć takich niespodzianek.