Polecane ustawienia systemowe

Na pewno każdy z nas nie raz borykał się z pewnymi problemami. Często nie wiemy jak je rozwiązać i tłumimy je w sobie, a te zatruwają nas od środka. W takiej sytuacji warto jest rozważyć skorzystanie z pomocy osób trzecich. Choć niechętnie do tego podchodzimy, ponieważ trudno jest nam zwierzać się zupełnie obcej osobie, to musimy zdawać sobie sprawę z tego, jak istotną role może odegrać w naszym życiu pomoc innych osób. Zazwyczaj początkowo myślimy o psychologu.

Terapia za pomocą ustawień systemowych

ustawienia systemowe w WarszawiePrzyznać jednak trzeba, żeby naprawdę uporać się ze swoimi problemami trzeba odbywać z psychologiem wiele sesji, podczas których poruszanych jest wiele różnych zagadnień. Niestety, nie każdy z nas ma czas na wielogodzinne sesje, a często również pieniądze nie są w stanie pozwolić nam na odbycie wielu zajęć. Na szczęście obecnie możemy korzystać również z innych form pomocy. Coraz popularniejsze są ustawienia systemowe w Warszawie, czyli tak zwane ustawienia Hellingerowskie. Możemy również spotkać się z określeniem ustawienia rodzinne, ponieważ cała teoria opiera się właśnie na wzajemnej relacji poszczególnych członków naszej rodziny. Twórcą tej teorii jest niejaki Bart Hellinger. Twierdził on, że wszystkie nasze problemy wynikają z zaburzonych, nieprawidłowych, a także nieutrzymywanych relacji rodzinnych. Jeśli więc relacje te zostaną naprawione, a w rodzinie zapanuje ład i porządek to możemy mieć pewność, że nasze problemy zostaną rozwiązane. Ustawienia systemowe to forma terapii grupowej, w której uczestnicy wcielają się w role poszczególnych członków naszej rodziny. Osoba, która jest poddawana terapii krótko nakreśla sytuację, a z ust pozostałych uczestników, którzy wcielili się w rolę członków rodziny padają słowa opisujące ich odczucia, emocje, a także plany i działania. Dzięki temu osoba poddawana terapii jest w stanie zrozumieć głębię danego problemu.

Po jego zrozumieniu jesteśmy w stanie poradzić sobie z jego rozwiązaniem. Z tego też powodu okazuje się, że w przeciwieństwie do standardowych metod psychoterapii ustawienia systemowe są znacznie szybsza metodą leczenia. Czasem okazuje się, że wystarczy jedynie jedno, czy też dwa spotkania, aby dany problem został przeanalizowany, zrozumiany i rozwiązany. Warto jest więc pomyśleć o takiej formie terapii, jeśli będziemy mieli jakieś problemy natury psychicznej.