Polecane siatki leśne

Rolnik który uprawia rośliny w celach zarobkowych musi radzić sobie z różnymi problemami związanymi z uprawą. Oprócz tego, że na jego uprawy czyhają różne pasożyty oraz choroby to dodatkowo często są one łakomym kąskiem dla dzikich zwierząt. Właśnie z tego powodu bardzo istotne jest aby nasze pole ogrodzić odpowiednio wytrzymałą siatką, która zabezpieczy nasze uprawy.

Solidna siatka stalowa

siatka leśnaZ reguły bywa tak, że najbardziej dokuczliwym z dzikich zwierząt są sarny oraz jelenie. Zwierzęta te mogą zrobić bardzo dużo spustoszenie na naszym polu uprawnym. Właśnie z tego powodu koniecznie warto pomyśleć o zainwestowaniu w solidną siatkę ze stali. Szczególnie dużą popularnością w ostatnim czasie cieszy się siatka leśna. Ten typ siatki początkowo używany był głównie przez leśników. Stąd też wywodzi się nazwa owej siatki. Używano jej bowiem do ogrodzenia terenów leśnych, na których uprawiano młode drzewka. Na chwilę obecną siatka leśna ma zdecydowanie większe zastosowanie. Z powodzeniem możemy stworzyć ogrodzenie z takiej siatki wokół ogródka na działce rekreacyjnej. Obecnie siatka ta występuje w różnych wersjach różniących się najczęściej wysokością oraz rozmiarami oczek. Najniższa z dostępnych siatek tego typu mierzy półtora metra wysokości. Z kolei wersja najwyższa sięga nawet do 3 m. Na dzień dzisiejszy producenci tego typu siatek bardzo często pokrywają je cienką warstwą cynku. Dzięki temu nasza siatka jest chroniona przed korozją. Siatka leśna sprzedawana jest obecnie w marketach postaci rolek 50,100 lub 200 m.

Ogólnie rzecz biorąc siatki leśne są rozwiązaniami bardzo skutecznymi. Warto również zaznaczyć, przed tego typu siatki możemy z powodzeniem zainstalować samodzielnie wokół naszego pola uprawnego czy też działki rekreacyjnej. Oprócz samej siatki należy pamiętać o kupnie słupków ogrodzeniowych. Niektóre osoby decydują się na wersje drewniane.