Podsłuchy telefonów zabezpieczeniem przed kradzieżą

Zawsze należy przejmować się możliwością kradzieży wszelkich urządzeń telekomunikacyjnych. Znajdują się na nich wrażliwe dane osobowe oraz prywatne informacje, które mogą posłużyć złodziejowi do dalszych działań na niekorzyść okradzionego. Mimo nowoczesnych zabezpieczeń nakładanych na urządzenia należy pamiętać, że wiele z nich można złamać.

Dlaczego podsłuch telefoniczny jest dobrą alternatywą

podsłuch do telefonuIstnieje wiele aplikacji, które mogą pomóc w takich sytuacjach. Ich metoda działania polega na sparowaniu dwóch urządzeń ze sobą tak, by można było kontrolować jedno z perspektywy drugiego. Taki podsłuch do telefonu jest doskonałą formą zabezpieczenia zarówno prywatnych urządzeń, jak i komercyjnych, firmowych egzemplarzy. Umożliwia on podglądanie z zewnątrz aktywności danego urządzenia, od akcji dziejących się na pulpicie po treść rozmów telefonicznych. Zależnie od aplikacji istnieje również możliwość wysyłania SMS-ów na adres mailowy, lokalizacja urządzenia oraz kontrola zewnętrzna aparatu fotograficznego. W teoretycznej sytuacji, gdy złodziej będzie posiadał w ręku skradziony telefon, będzie można zrobić mu zdjęcie, które później posłuży jako dowód w sprawie sądowej. Oprócz takich drastycznych przykładów aplikacje typu podsłuch do telefonu mogą posłużyć jako narzędzie kontroli pracownika. Istnieje, niestety, wiele sytuacji, gdzie telefony firmowe są wykorzystywane niezgodnie z przeznaczeniem, nierzadko narażając pracodawcę na wysokie koszta. Przykładem jest korzystanie z Internetu za granicą, gdzie nawet krótkotrwałe połączenie z nadajnikiem obcej sieci może skutkować rachunkiem w wysokości kilkuset złotych. Korzystając z aplikacji podsłuchowej będzie można wyłączyć danemu urządzeniu dostęp do Internetu w kilka chwil. Oprócz tego aplikacje te oferują szereg innych możliwości – wszystko zależy od producenta i typu aplikacji.

Serdecznie zachęcam każdego, kto obawia się o bezpieczeństwo swojego urządzenia, do wypróbowana jednej z aplikacji podsłuchowych. Zwiększa to diametralnie poziom bezpieczeństwa zarówno w poruszaniu się w sieci internetowej, jak i świecie fizycznym ze swoim urządzeniem. Zawsze warto troszczyć się o tego typu urządzenia, ponieważ niewłaściwie zabezpieczone mogą przysłużyć się do kradzieży danych osobowych.