Płyn do pielęgnacji soczewek

Wady wzroku są bardzo powszechnie spotykanym problemem. Poza wadami wrodzonymi, częste są te nabyte, wynikające z naszego trybu życia. Coraz więcej czasu spędzamy przed ekranami telefonów, komputerów i telewizorów. Rzadziej mrugamy, wpatrujemy się w jeden punkt. Nawet czytanie książek nie jest do końca zdrowe dla naszych oczu, choć tu przynajmniej nie szkodzi nam niebieskie światło ekranu, jednak nieraz zapominamy o zadbaniu o prawidłowe oświetlenie w pomieszczeniu.

Jaki płyn do soczewek warto kupić?

renu płyn do soczewekOsoby z wadami wzroku są skazane na kupno okularów bądź soczewek kontaktowych, jeśli nie stać ich na kosztowną operację albo z jakiegoś względu nie mogą skorzystać z tego rozwiązania. Jeśli chodzi o korekcję wzroku na co dzień, wiele osób preferuje soczewki, które posiadają wiele zalet nad soczewkami. Nie parują, nie spadają z nosa, można w nich pływać czy pracować na wysokości. Nowoczesne soczewki można nosić przez cały dzień i nie odczuwać suchości i pieczenia oczu. Musimy jednak codziennie pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji naszych soczewek – omija to tylko posiadaczy soczewek jednodniowych. Jednodniowe produkty są jednak znacznie droższe niż soczewki, które możemy nosić np. przez dwa tygodnie albo miesiąc. Do pielęgnacji soczewek stosuje się przeznaczone do tego celu płyny. Nie tylko myją one soczewkę, nawilżają ją, ale też pomagają usunąć bakterie, które zgromadziły się przez cały dzień na ich powierzchni. Na rynku jest wiele płynów, takich jak na przykład Renu płyn do soczewek. Taki produkt pozwoli nam prawidłowo zadbać o czystość i higienę soczewek i zapobiegnie infekcjom oka. Decydując się na płyn, warto sięgnąć po taki, który nie zawiera w swoim składzie żadnych konserwantów, które potencjalnie mogłyby podrażnić nasze oczy. Nie ma potrzeby ryzykować, a płyn bez konserwantów znajdziemy w tej samej cenie.

Płynu do soczewek powinniśmy używać każdorazowo po ich zdjęciu wieczorem. Należy wylać nieco płynu na środek dłoni, położyć na niej soczewkę i delikatnymi ruchami ją umyć, uważając przy tym, aby nie uszkodzić jej powierzchni. Następnie soczewkę trzeba opłukać i umieścić w specjalnym pojemniczku i zalać ją płynem, aby była całkowicie zakryta. Płyn w pojemniczku każdorazowo zmieniamy, nie zaleca się wykorzystywania go wielokrotnie.