Planowanie systemu nawadniającego

Nasza piękna zima, której w tym roku praktycznie nie było zbliża się ku końcowi. Wiosna nadchodzi wielkimi krokami, widzimy to nie tylko zrywając kolejną kartkę kalendarza, ale także patrząc za okno można dostrzec jej pierwsze symptomy. Niejeden z nas niedługo wyjdzie na świeże powietrze do przydomowego ogródka. Po zimie zawsze jest tam coś do zrobienia. Rezultaty naszych wiosennych prac w ogródku możemy później podziwiać do późnej jesieni. Oczywiście jeśli o wszystkim zawczasu pomyślimy.

Czy warto inwestować w nawadnianie?

systemy nawadniające warszawaW naszej obecnej sytuacji klimatycznej coroczna susza jest raczej nieunikniona. Naukowcy szacują, że w tym roku ze względu na brak zimowej pokrywy śnieżnej zacznie się ona wcześniej i będzie dużo bardziej męcząca. Odczują to też niestety nasze przydomowe ogródki. Dlatego dobrze jest zadbać o to wcześniej i już na początku wiosny zastanowić się nad sposobem nawadniania naszych roślin. Jeśli chodzi o fachowe systemy nawadniające Warszawa jako największe miasto w Polsce daje nam bardzo duży wybór. Musimy tylko zdecydować się jaki system będzie dla nas optymalny. Czy to będą zraszacze, mikro-zraszacze czy może nawadnianie kropelkowe. Na tak wczesnym etapie ta wiedza jest potrzebna aby sadząc nowe roślinki na wiosnę od razu przygotowywać pole pod późniejszy montaż systemu nawadniającego. Szkoda by było później rozkopywać już piękne, kwitnące rabatki. Oczywiście jeśli ktoś nie ma na to ochoty albo brakuje czasu, to montaż systemu nawadniającego możemy zlecić profesjonalnym firmom które się tym zajmują. Wybór należy do nas.

Przy obecnych letnich temperaturach trudno przypuszczać, że bez systemu nawadniającego nasze trawniki i rabaty kwiatowe będą pięknie wyglądały całe lato. Dobrze rozplanowując sobie prace już na wiosnę, możemy być pewni, że widok naszych kwiatów i innych roślin będzie nas cieszył do późnej jesieni.