Pierwsze warsztaty bożonarodzeniowe naszego dziecka

Nasze dziecko po raz pierwszy poszło do przedszkola w tym roku. Muszę przyznać, że było to dla nas bardzo ważne przeżycie. Dla mnie, jako matki, niezwykle trudne. Chyba bardziej przejmowałam się tym ja, aniżeli nasza pociecha. Jednak po kilku miesiącach stwierdzam, że moje obawy, było kompletnie nieuzasadnione i zbyteczne. Znaleźliśmy rewelacyjne przedszkole, które ma bardzo bogatą ofertę.

Jak warsztaty pomogły mojemu dziecku?

świąteczne warsztaty bożonarodzeniowe w przedszkoluCo ciekawe, mają bardzo dużo zadań, które są realizowane ponad program. Ostatnio na przykład zorganizowali rewelacyjne świąteczne warsztaty bożonarodzeniowe w przedszkolu. Nasze dziecko było naprawdę bardzo zadowolone. Po powrocie do domu, ciągle nam o tym opowiadało z błyszczącymi oczami. Do przedszkola zaproszono „świętego Mikołaja”, który był dla dzieci prawdziwą atrakcją. Dzieci wykonywały ozdoby świąteczne, między innymi na choinkę. Po wykonaniu swoich prac plastycznych, dzieci mogły zabrać je do swoich domów i przyozdobić świąteczne drzewko. Naszej córce w szczególności podobało się pieczenie bożonarodzeniowych ciasteczek. To był świetny pomysł. Dzieci mogły nauczyć się prostych kulinarnych potraw. Wszyscy wiemy, że dzieciaki w wieku przedszkolnym uwielbiają pomagać w kuchni. ( oczywiście w większości przypadków ) Chciałabym napisać trochę o tym, dlaczego warto wybierać przedszkola z ofertą warsztatową, a nie skupiać się tylko i wyłącznie na podstawowej ofercie. Po kilku miesiącach uczęszczania przez naszą córkę, do tego przedszkola, wiem, że takie warsztaty bardzo rozwijają. Co ciekawe, są one regularne. Zdecydowanie widzę poprawę w edukacji, w poziomie rozwoju różnych ważnych umiejętności. Dzieci nie tylko spędzają ciekawie czas, bawiąc się, ale przede wszystkim uczą się. Wybitni pedagodzy i specjaliści od rozwoju osobowego dziecka, już dawno udowodnili fakt, że dzieci znacznie bardziej się uczą, poprzez zabawę.

Zwłaszcza, jeżeli są to warsztaty, które „zmuszają”, takie dziecko do samodzielnego podejmowania decyzji. Rozszerzania swojej wyobraźni. Warsztaty znacząco poszerzają to pole. Otwierają szersze pole widzenia. Uważam, że inwestycja w taki rodzaj warsztatów zaprocentuje znacząco w przyszłości naszego dziecka. Moim zdaniem warto się nad tym zastanowić, jeszcze przed tym jak zdecydujemy się wybrać jakieś przedszkole.