Pierścionek z bursztynem – nietypowy wybór na zaręczyny

Wybór pierścionka zaręczynowego może być dla mężczyzn bardzo stresujący. Nawet jeśli wiedzą jaką biżuterię nosi i lubi ich wybranka, to znalezienie tego idealnego dzieła jubilerskiej sztuki może zająć naprawdę wiele czasu. W końcu, w przeciwieństwie do innych rodzajów biżuterii, pierścionek zaręczyny będzie noszony codziennie, a nie raz na jakiś czas. Dlatego powinien być nie tylko ładny, ale też na tyle uniwersalny, aby pasował do różnych stylizacji.

Srebrny pierścionek z bursztynowym oczkiem

zaręczynowe pierścionki z bursztynem srebrneObecnie zaręczynową klasyką są pierścionki z białego lub żółtego złota z diamentami, jednak nie każdy decyduje się na taki zakup i nie każda kobieta chciałaby taki właśnie pierścionek otrzymać. Gusta są różne, jedne panie wolą biżuterię z żółtego złota, inne wolą pierścionki ze złota białego, srebra czy platyny. Najprostszym sposobem na wybranie któregoś z tych metali jest podejrzenie, jaka biżuteria dominuje u wybranki. Sam wybór odpowiedniego kamienia do zaręczynowego pierścionka będzie trudniejszy. Jeśli chcemy wyrwać się poza sztampowy diamencik, to można rozważyć na przykład szafir, szmaragd czy choćby bursztyn. Ciepły kolor i unikatowe piękno tego ostatniego mają wiele zwolenniczek. Do tego, co może okazać się przekonującym argumentem, proste zaręczynowe pierścionki z bursztynem srebrne są tańsze niż złoto i diament. Jeśli jednak nie chcemy, aby zaręczynowy pierścionek był wyjątkowy i unikatowy, to bursztyn można połączyć z niewielkimi kamieniami dookoła, których blask podkreśli ciepłą barwę bursztynu. Innym sposobem na ciekawy pierścionek jest użycie kilku bursztynów zamiast jednego, dzięki czemu taka błyskotka będzie prezentować się o wiele bardziej nowocześnie. W takiej aranżacji można zastosować bursztyny o różnych odcieniach czy uwzględnić wśród nich inkluzję.

Oczywiście, są też inne kryteria którymi trzeba się kierować, dobierając konkretny typ pierścionka. Ważne jest także zwrócenie uwagi, jakie palce posiada ukochana. Inny typ pierścionka będzie pasował do długich i smukłych, a zupełnie inny do krótkich i szerokich. Ważne jest, aby pierścionek nie tylko się podobał i był po prostu ładny, ale także aby dobrze się prezentował na dłoni. Z pewnością jednak, mając niewielki zapas czasu i wiedzę na temat wybranki i jej gustu, można znaleźć właściwy pierścionek.