Piaskowanie suchym lodem jest najdokładniejsze

Obecnie coraz częściej przedsiębiorcy stawiają na czyszczenie wszystkich urządzeń przemysłowych poprzez ich mycie suchym lodem. Metoda ta polega na puszczeniu stężonego powietrza pod bardzo wysokim ciśnieniem, w którym znajdują się mikroskopowej wielkości granulki i kryształki lodu. Jest to beż wątpienia najdoskonalsza i najnowsza metoda czyszczenia maszyn i sprzętu wykorzystywanego w systemie produkcyjnym. Z tego też powodu wybierana jest obecnie najczęściej.

Piaskowanie suchym lodem skuteczną metodą czyszczenia

dokładne mycie suchym lodemSprzęt i maszyny, które wykorzystywane są w produkcji przemysłowej, w tym w produkcji taśmowej są bardzo drogie. Z tego też powodu ich właściciele przywiązują bardzo dużą wagę do ich czyszczenia oraz konserwowania, które będzie chroniło je przed niszczącą stalowe elementy rdzą i korozją. Jeśli chodzi o dokładne mycie suchym lodem to jest to obecnie nie tylko popularna metoda czyszczenia, ale też praktycznie nieinwazyjna. Wypuszczane w strumieniu sprężonego powietrza kryształki lodu docierają nawet do najmniejszych i słabo widocznych elementów wszelakich metalowych konstrukcji i urządzeń. Z tego też powodu piaskowanie suchym lodem wykorzystywane jest też do czyszczenia maszyn używanych w przemyśle spożywczym. Do czyszczenia suchym lodem wykorzystuję się też te wszystkie konstrukcje, które nie mogą czyszczone być metodą tradycyjną, przy użyciu wody oraz detergentów, które bardzo często są niebezpieczne i nieprzyjazne dla środowiska. Nadto, czyszczenie wodą może pozostawiać po sobie smugi i zacieki, które zawsze trzeba jeszcze dokładnie wycierać i polerować. Przy piaskowaniu suchym lodem nie ma tego problemy, gdyż nigdy nie pozostawia ono po sobie żadnych śladów. By czyścić maszyny nie trzeba ich rozkręcać, gdyż lud dociera wszędzie. Nadto, ma non także właściwości konserwujące i zapobiega urządzenia przed rdzą i korozją. Suchy lód jest też delikatniejszy w czyszczeniu niż piasek, który może czasem porysować delikatne stalowe elementy urządzeń produkcyjnych.

Nie ulega najmniejsze wątpliwości, iż dokładne mycie suchym lodem jest obecnie najczęściej wykorzystywaną i najpopularniejszą metodą czyszczenia urządzeń przemysłowych ze wszelkiego smaru oraz osadów, które zawsze powstają podczas procesów produkcji. Jest praktycznie nieinwazyjne, żadna z czyszczonych maszyn nie musi być rozkładana, a lód dodatkowo konserwuje urządzenia przed erozją. Nadto, takie czyszczenie można wykonać raz lub dwa razy do roku, co jest wystarczające z uwagi na jego dużą skuteczność.