Pałąki z zawieszonymi zabawkami

Jeśli jesteśmy rodzicami to wiemy, jak ważny jest rozwój dziecka. W szczególności w jego początkowych miesiącach życia. Dziecko wówczas przystosowuje się do nowego otoczenia i do funkcjonowania w nim. Rodzice mają zatem rolę jego najważniejszych opiekunów, którzy mają zapewnić mu bezpieczeństwo oraz idealne warunki do rozwoju i nabywania nowych umiejętności. Jako, że u niemowląt dopiero rozwijają się zmysły wzroku czy dotyku, należy dać im odpowiednie zabawki.

Zabawki zawieszone na pałąku

pałąk z zabawkamiNiemowlę dopiero uczy się świata. Naszym zadaniem jest mu to ułatwić i zadbać o jego prawidłowy rozwój. Jak wiadomo u dzieci najlepiej działa to poprzez zabawę. Szczególnie jeśli chodzi o niemowlęta, które nie potrafią komunikować się z nami za pomocą słów i nie rozumieją tego, co do nich mówimy. Mają również ograniczone pole widzenia. Zmysł wzroku u dzieci rozwija się nawet przez kilka lat, dlatego niemowlakowi warto ułatwić zabawę. Często zawieszamy nad łóżeczkiem karuzelę – jednak dziecko nie ma możliwości dotykać czy przyciągać jej elementy. Doskonałym rozwiązaniem będzie dla niego pałąk z zabawkami. Niemowlę leżąc na pleckach widzi doskonale kolorowe i różnokształtne zabawki, interesuje się nimi, próbuje chwycić rączkami. Jest to niezwykle rozwijające dla tak małego dziecka – nie tylko ćwiczy swoje mięśnie, ale także koordynację ruchową. Zawieszone nad nim zabawki są w takiej odległości, aby je dokładnie widział, a to wzbudza jego zainteresowanie. Niemowlę nie ma możliwości zdjęcia takiej zabawki z pałąka, dlatego nie ma żadnego ryzyka zadławienia się małymi elementami – taki przedmiot jest całkowicie bezpieczny dla dziecka. Pałąk taki jest oczywiście uniwersalny, dlatego można go wykorzystać nie tylko na płaskiej powierzchni, ale także w łóżeczku czy w wózku podczas spaceru.

Warto pomyśleć o tym, żeby zabawki i wszelkie gadżety, jakie kupujemy dla naszej malutkiej pociechy miały wartości edukacyjne i rozwojowe. Bo to do nas należy wspieranie nauki ich nowych umiejętności. To dzięki nam poznają świat oraz rozwijają swoje zdolności ruchowe i poznawcze. Nasze dziecko już w wieku niemowlęcym potrzebuje bodźców do budowania swoich sprawności, dlatego zapewnijmy mu jak najlepsze i przede wszystkim bezpieczne zabawki funkcyjne.