Okragłe karnisze wykonane z metalu

 

Karnisz stanowi element dekoracyjny okna, a nie tylko użytkowy. Karnisz jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia naszych domów, a także mieszkań. Dzięki karniszowi możemy zawiesić nasze ulubione firanki, czy również zasłony. Firanki ładnie wyglądają w środku pomieszczeń, ale również na zewnątrz okna wyglądają dużo ładniej, gdy wisi ładna firanka.

Podwójne metalowe karnisze

okrągły karnisz metalowy podwójnyKarnisze mogą być podwójne, jak i pojedyncze. Wszystko zależy od naszych potrzeb, w zależności co chcemy zawiesić. Niektórzy decydują się wyłącznie na firanki i wówczas wystarczy karnisz pojedynczy. Natomiast karnisze podwójne są wybierane przez klientów wtedy, kiedy chcą zawiesić również eleganckie zasłonki. Okrągły karnisz metalowy podwójny jest jednym z najczęściej wybieranych karniszy. Kształt jest bardzo uniwersalny. Natomiast materiał z jakiego jest wykonany, a więc metal jest bardzo trwały, co powoduje, że ma bardzo długi okres eksploatacji. Metalowe karnisze są również bardzo łatwe w utrzymaniu czystości w przeciwieństwie do karniszy wykonanych z drewna. Karnisz metalowy wystarczy przetrzeć mokrą ściereczką. Na karnisze metalowe podwójne można zawiesić swoją ulubioną firankę, a każe zasłony dobrane kolorystycznie do wnętrza pomieszczenia. Zaletą karniszy metalowych jest niewątpliwie to, że można zakupić w różnych kolorach, począwszy od srebrnych, poprzez brązowe, a skończywszy na czarnych. Oczywiście nie muszą być jednokolorowe, obecnie występują różne z połyskiem złotym, czy chromowane. Wybierając karnisze metalowe podwójne warto zwrócić uwagę na wykończenia, ponieważ mają one różne kształty, na przykład w postaci liści, czy także wiele innych kształtów. Oczywistą sprawą jest to, że okna mogą być różnej wielkości, dlatego istnieje możliwość wyboru długości karnisza, bądź nawet zamówienie na wymiar karniszy.

Karnisze metalowe podwójne są obecnie najbardziej popularne, cieszą się największym zbytem. Karnisze są dostępne w każdym sklepie oferującym elementy wykończeniowe do domów oraz mieszkań, a także można zamówić je przez internet. Karnisze metalowe podwójne są ogólnie dość tanie. Można je nabyć już od pięćdziesięciu paru zloty. Karnisze metalowe są bardzo łatwe w montażu, dlatego każdy poradzi sobie sam bez najmniejszego problemu.