Odzież medyczna i jej pranie

Odzież medyczna musi być zawsze w bardzo dobrym stanie. Przede wszystkim liczy się to, by nie znalazły się na niej żadne bakterie, które będą przeszkadzały w leczeniu ludzi. Dlatego praniem takiej odzieży zajmują się specjalistyczne pralnie, które korzystają ze środków dezynfekujących. Pranie odzieży medycznej to nie tylko wykorzystanie dobrych do tego celu preparatów, ale także ustawienie właściwej temperatury oraz suszenie za pomocą automatycznej suszarki do ubrań.

Jak pierze się odzież medyczną?

pranie odzieży medycznejPranie takiej odzieży rozpoczyna się od wysłania jej do specjalistycznej pralni. To w niej zachodzi cały proces. Pranie odzieży medycznej trwa około czterech godzin, przy wykorzystaniu specjalnych środków chemicznych. Muszą one przede wszystkim pozbyć się wszystkich bakterii z odzieży. Zazwyczaj nie ma plam, które nie schodzą po pierwszym praniu, nawet jeśli są bardzo mocne. Odzież medyczna prana jest w temperaturze siedemdziesięciu pięciu stopni Celsjusza. Część z bakterii dzięki temu ginie, a do tego wysoka temperatura polepsza działanie środka piorącego. Kiedy pranie zostanie już skończone czas przejść do ostatniej, równie ważnej części. Mowa o tym, że uruchamia się automatyczne suszenie. Za jego pomocą można sprawić, że ubrania będą bardzo szybko gotowe do noszenia. Pracownicy pralni korzystają później z żelazek, ale tylko po to, by zapewnić estetyczny wygląd pracownikom danego szpitala, kliniki lub przychodni. Takie ośrodki korzystają z tych pralni, gdyż jest to najlepszy sposób na pranie odzieży, które nie może posiadać na sobie żadnych plam, ani bakterii. Ubrania są bardzo często wybielane za pomocą innych preparatów, ale to jest już uzależnione od tego, w jakim są one stanie. Zazwyczaj wybielanie nie jest zbyt długim procesem, gdyż robi się to w trakcie prania.

Każdy punkt medyczny powinien korzystać z takich pralni, aby zapewnić sobie schludny oraz estetyczny wygląd. Odzież jest prana w taki sposób nie tylko dla lekarzy, ale również dla pozostałego personelu medycznego. Pralnie zajmują się także odbieraniem rzeczy do prania, a także ich późniejszym odwożeniem. Warto jest z nich korzystać, jeśli naprawdę chcemy zapewnić dobry wygląd pracownikom danego oddziału medycznego. Nie ma w tym zupełnie nic dziwnego, gdyż pralnie są profesjonalne.