Odkurzacz dużej mocy do warsztatu

Pracownie rzemieślnicze nigdy nie należały do najczystszych miejsc, bo i sam proces wykonywania przedmiotów był o wiele bardziej prymitywny. Nic więc dziwnego iż w standardowym warsztacie kolegów rzemieślników pełno było kurzu i opiłków materiału. Jednak raz na jakiś czas trzeba było warsztat wysprzątać, głównie po to by kurz i pył nie zanieczyściły obrabianego materiału. Czasem okazywało się to jednak o wiele trudniejsze niż się wydaje.

Odkurzacz przemysłowy do warsztatu

odkurzacze warsztatoweZalegający pył i drobiny materiału były czasem naprawdę uciążliwe do usunięcia, zwłaszcza gdy w którymś momencie zostały zawilgocone. Normalny odkurzacz nie radził sobie z takimi osadami, i nie sięgał w co bardziej trudno dostępne miejsca. Zdecydowałem się więc obejrzeć odkurzacze warsztatowe w jednym z lokalnych sklepów budowlanych z nadzieją iż uda mi się znaleźć jakiś model który mógłbym użyć we własnej pracowni. Różnych rodzajów odkurzaczy było naprawdę dużo, od bardzo podstawowych, choć o wiele większych gabarytach niż domowe, po naprawdę ogromne urządzenia z pneumatycznym ciągiem i imponującą mocą. Mnie jednak potrzebny był odkurzacz na tyle mocny by bez trudu poradzić sobie ze sprzątaniem pracowni, ale również na tyle niewielki, by w ogóle mógł się tam zmieścić. Jeden z modeli szczególnie zwrócił moją uwagę, gdyż nie dość że posiadał bardzo dużą moc, na tyle by wyciągać pył zza stołów i szaf warsztatowych bez konieczności używania przedłużek, to jeszcze wyposażony był w zbiornik wodny, który zapobiegał zakurzeniu i zapyleniu otoczenia po otwarciu bębna, a jednocześnie ułatwiał jego czyszczenie i był ogólnie bardziej wygodny w użytkowaniu niż zwykłe worki do odkurzacza.

Taki odkurzacz nie odbiegał cenowo od bardziej profesjonalnych odkurzaczy domowych, więc był dość przystępny, nawet dla osób z dość niewielkim budżetem na sprzęt, a mimo to posiadał świetną jakość. Gwarancja przewidywała również bezproblemową pracę przez cztery lata, a sprzedawca był zobowiązany do wymiany sprzętu na nowy po każdej awarii, niezależnie od przyczyny. Najważniejsze jednak było to, że dzięki odkurzaczowi o wysokiej mocy mogłem bez problemu wyczyścić nawet najbardziej niedostępne zakamarki pracowni i pracować bez obaw o zanieczyszczenie materiału drobinami kurzu czy pyłu.