Ochrona basenu przed zanieczyszczeniem

W okresie letnim, kiedy temperatury sięgają powyżej 30 stopni Celsjusza, basen w ogrodzie jest wybawieniem. Dzięki niemu możemy się ochłodzić i sprawić, że skwar nie będzie nam aż tak bardzo doskwierał. Jednak posiadając basen warto, a nawet powinno się dbać o czystość wlanej do niego wody. Po pierwsze dla własnego bezpieczeństwa, po drugie w czystej, krystalicznej wodzie jest po prostu milej.

Środki do czyszczenia wody basenowej

środek flokujący do basenuLatem basen służy zabawie. Aby w każdej chwili przy dobrej pogodzie można było zanurzyć się w chłodnej wodzie, zaleca się jej regularne czyszczenie. Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieją środki wspomagające czyszczenie wody w basenie i dzięki temu nie trzeba jej bardzo często wymieniać, co może być uciążliwe w przypadku basenu o dużych rozmiarach. Do takich produktów należy środek flokujący do basenu, chlor w proszku oraz tabletki zawierające chlor. Czasami można wykorzystać też popularną witaminę C w proszku, która podobno również pomaga w oczyszczaniu wody z zabrudzeń. W różnych poradnikach, które mówią o usuwaniu zabrudzeń z basenu, możemy znaleźć różne metody, które mają służyć oczyszczaniu basenów. Jeżeli chodzi o środek flokujący do basenu, to jego zadaniem jest usuwanie osadów i mętności wody. Można go nabyć w każdym sklepie, który prowadzi sprzedaż artykułów ogrodniczych i basenowych. Zazwyczaj jest to płynny środek, sprzedawany w parolitrowych butelkach. Jego użycie jet bardzo proste, ponieważ wystarczy dolać jego odpowiednią ilość do basenu. Spowoduje to oczyszczenie wody z zalegających mętnych osadów i stanie się ona krystaliczna. Wspominając o metodach czyszczenia basenu to mamy wśród nich metodę tlenową, wodorową i tlenową, które w pewnym stopniu ułatwiają czyszczenie wody basenowej. Do wszystkich tych metod potrzebna jest jednak chemia basenowa, która pozwoli na dłuższy czas utrzymać wodę w czystości i zapobiegnie szybkiemu powstawaniu zabrudzeń. Oczywiście lepszemu utrzymaniu naszego basenu w czystości będzie sprzyjało również nakrywanie go specjalną pokrywą na noc, która zapobiegnie wpadaniu do niego owadów oraz np. suchych liści.

Wydaje się, że najbardziej skutecznym i szybkim sposobem na oczyszczenie wody basenowej jest użycie chemii basenowej, jaką jest środek flokujący do basenu, który w łatwy sposób zapewni nam krystaliczną wodę i dzięki niemu nie będziemy zmuszeni do całkowitej wymiany wody.