Nowy rok z praktycznymi pomocami szkolnymi

Niedługo zaczną się powroty do szkoły. Przygotowania trwają nie tylko wśród uczniów, ale również nauczycieli. Każdy uczeń to wyzwanie dla nauczyciela, aby przekazać mu wiedzę w taki sposób, by przyswoił jak najwięcej. Warto wyposażyć swoją klasę w praktyczne pomoce szkolne, które na pewno ułatwią proces nauczania zwłaszcza takich przedmiotów jak fizyka.

W jaką pomoc szkolną wyposażyć klasę fizyczną?

Fizyka - praktyczne pomoce szkolneNie każdy z uczniów ma zdolności w zakresie nauk ścisłych. Potrzebują oni więcej czasu na przyswojenie wiedzy, a niekiedy nawet czas nie jest tu rozwiązaniem, ponieważ fizyczne zagadnienia przyprawiają ich o ból głowy. Dlatego w przedmiocie jakim jest Fizyka – praktyczne pomoce szkolne, na pewno przyniosą ulgę nie jednej głowie. Podstawową pomocą jaka powinna znaleźć się w każdej klasie fizycznej to plansze z wzorami, i innymi zagadnieniami trudnymi do zapamiętania. Rozwieszenie plansz na stałe w klasie, pomoże uczniom utrwalić wzory i zerkać na nie coraz rzadziej. Niektóre skomplikowane dla uczniów zadnienia fizyczne można zademonstrować. Do tego typu lekcji, na rynku oferowane są zestawy do eksperymentów, które pozwalają nauczycielowi przedstawić zjawisko od początku do końca, a uczniom lepiej je zrozumieć. Niezbędnym są oczywiście takie narzędzia jak choćby siłomierz, który również pozwala nauczycielowi lepiej wytłumaczyć i zobrazować zagadnienia z zajęć. Nieocenioną pomocą w nauczaniu, są nowoczesne technologie, a mianowicie tablice multimedialne. Umożliwiają one przeprowadzenie lekcji interaktywnych, podczas których uczniowie nie tylko rozwiązują zadania w innej formie, ale również mogą uczyć się przez zabawę. Na rynku znajduje się mnóstwo ciekawych scenariuszy zajęć do wykorzystania na tablicach multimedialnych. Angażująca formą prowadzenia zajęć i utrwalania wiedzy są quizy. Do przeprowadzenia quizu, nie potrzebujemy dodatkowych narzędzi jak tylko dostęp do Internetu i smartfony naszych, których uczniowie spędzają zdecydowaną większość swojego czasu. Wykorzystanie ich na lekcji na pewno nie spotka się ze sprzeciwem. W sieci, można odnaleźć mnóstwo platform pozwalających na zorganizowanie interaktywnego quizu. Pozwala to uczniom utrwalić wiedzę w łatwy i przyjemny sposób, a także daję możliwość rywalizacji i otrzymania nagrody za najlepszy wynik.

Fizyka jest przedmiotem niezwykle interesującym i wyjaśniającym wiele zjawisk, niestety przedstawiony w nieciekawy i wciąż ten sam sposób nie zachęca do nauki. Dlatego tak istotnym jest zaangażowanie nauczyciela i dobór praktycznych pomocy szkolnych, które niewątpliwie zachęcą uczniów do zgłębiania fizycznych zagadek.