Nowości w bieliźnie damskiej

 

Każda z nas ją posiada oraz każda z nas jej używa, w dodatku codziennie. Posiada tę ładną, odłożoną na specjalne okazję oraz tę zwykłą, wygodną, codzienną. Każda z nas wybiera inną pod względem kroju, zastosowania i dopasowania do sylwetki. Mowa oczywiście o bieliźnie, tym co rynek oferuje kobietom i czy jest coś nowego, na co warto zwrócić uwagę.

Nowe rodzaje damskiej bielizny

stringi damskiePodstawowa damska bielizna składa się z dwóch części: biustonosza oraz majtek. Fakty historyczne mówią, że te dwie, niegdyś stanowiące całość w postaci gorsetu, części mamy dopiero od 1905 roku. Na majtki o kroju podobnym do obecnych fig lub bokserek kobiety czekały do około 1920 roku. Biustonosze z początku materiałowe, rozwijały się szybciej. Pojawiły się usztywnienia oraz wkładki, używanie nie wymagało pomocy drugiej osoby. Obecnie wśród staników mamy do wyboru staniki miękkie (soft), półmiękkie (semi soft), usztywniane, podnoszące (push-up), sportowe oraz półgorsety. Nowościami, które pojawiły się w ostatnich latach są biustonosze samonośne, które świetnie sprawdzają się podczas noszenia ubrań z odkrytymi ramionami i plecami. Jeśli chodzi o majtki niewiele się zmieniło. Dostępne są figi, bokserki, stringi oraz połączenie dwóch ostatnich, tak zwane szorto stringi. Podstawową różnicą wśród nich jest ich długość, bądź skąpość. Powszechnie wiadomo, że stringi damskie składają się z najmniejszej ilości materiału, jednak był to zawsze najpopularniejszy krój. Do czasu aż projektanci bielizny nie zaczęli wprowadzać nowych materiałów i sposobu ich łączenia. Obecnie bestsellery to głównie figi, do których wykończenie stanowi koronka i satynowe paski. Pojawiają się również coraz to ładniejsze opcje bielizny bezszwowej, która zawsze kojarzona była raczej z mało estetycznym wyglądem, ale duża praktycznością. Poza biustonoszami oraz majtkami ważną rolę w kategorii bielizny damskiej odgrywają rajstopy, pończochy oraz zakolanówki. Są one coraz bardziej odważne, zwiększyła się dbałość o detale i ilość wzorów. W modowych magazynach stanowią element konieczny wielu kreacji, nie tylko wieczorowych ale też codziennych. Nowością coraz częściej pojawiającą się u kobiet jest hybryda rajstop i pończoch, czyli połączenie wygody noszenia z efektownym wyglądem.

Rynek bielizny damskiej stale się rozwija, mimo mniejszych możliwości w porównaniu do reszty branży odzieżowej. Prezentowane rozwiązanie często popadają ze skrajności w skrajność – ładne i niepraktyczne, praktyczne ale brzydkie. Na szczęście projektanci zauważyli lukę i wielu z nich stawia na ładne i wygodne rozwiązania, które doceni każda kobieta.