Nowoczesne rolety plisowane

 

Mimo tego, że Polacy uchodzą za naród bardzo gościnny to jednak w swoich domach wieczorami lubimy czuć się komfortowo i nie chcemy by zaglądano nam przez okna. Największy problem tego typu dotyczy osób mieszkających w miastach na parterach. Niekiedy na wysokości okien z naszego mieszkania widzimy głowy osób spacerujących po chodnikach dlatego wiele osób inwestuje w rolety lub żaluzje.

Plisowane rolety na wymiar

plisy okienne na wymiarDo niedawna najpopularniejszym sposobem osłaniania się przez wścibskimi spojrzeniami przechodniów były żaluzje wykonane z aluminiowych blaszek. Stosowano je zawsze wewnątrz mieszkań ale ich estetyka pozostawała wiele do życzenia. Obecnie najczęściej stosuje się rolety, wertykale oraz nowoczesne rozwiązanie jakim są plisy okienne na wymiar. Ostatni z wymienionych rodzajów jest stworzony z lekkiego tworzywa przypominającego harmonijkę. Zdecydowanie największym plusem takich rolet plisowanych jest ich montaż. Poradzić sobie z tym może nawet dziesięciolatek bowiem rolety plisowane montowane są na ramach okiennych. Przymocowuje się je do specjalnych wieszaków, które podtrzymują cały szkielet. Takie rozwiązanie jest bezinwazyjne i nie wymaga ani stosowania klejów ani wiertarek, wkrętów czy śrubek. Często spotkać można takie rolety plisowane, które posiadają specjalne prowadnice na każdej ze stron. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania możliwe jest montowanie rolet plisowanych nawet na oknach dachowych, które ustawione są pod kątem ostrym w odniesieniu do pionowych ścian naszego domu.

Ogólnie rzecz biorąc rolety plisowane są obecnie najczęściej wybieranym rozwiązaniem, które uchroni wnętrze naszego mieszkania przed niechcianymi spojrzeniami. Głównym czynnikiem sprawiającym, że popularność tych rozwiązań jest tak duża jest wspomniany wcześniej montaż. Ten rodzaj rolet możemy zamontować w kilka minut.