Nieograniczone możliwości z blatami Corian

Mieszanka naturalnych minerałów z żywicą akrylową sprawia, że Corian jest materiałem niezwykle trwałym i wytrzymałym o jednorodnej, zwartej strukturze. Świetnie sprawdzi się do elewacji budynków czy powierzchni wykończeniowych a blatów Corian można użyć do wystroju łazienki czy kuchni.

Kuchnia marzeń z blatami Corian

blaty corianProjektanci na całym świecie tną i wyginają Corian, tworząc z niego niezwykłe konstrukcje. Materiał bez widocznych łączeń, łatwy w obróbce i o szerokiej gamie kolorów zachęca ludzi do puszczenia wodzy fantazji i zaprojektowania pomieszczeń o jakich marzą. Można z niego tworzyć formy, zarówno łukowate i miękkie, jak i geometryczne bryły. Blaty Corian będą otulały meble, nie tworząc żadnych przerw, co nie dopuści do przedostawania się płynów między szafki. Materiał jest maksymalnie szczelny i zwarty, dzięki czemu grzyby czy bakterie nie mogą się rozwijać. Gładka powierzchnia nie pozwala na wsiąkanie plam, przez co Corian jest łatwy do czyszczenia przy użyciu wilgotnej szmatki bez konieczności stosowania środków chemicznych. Jest odporny na szorowanie, wysokie temperatury i wilgoć, co sprawia, że jest idealnym materiałem na blaty kuchenne i łazienkowe. Projektowanie nowoczesnych kuchni wymaga materiałów, które można dostosować do dowolnego kształtu mebli. Blaty Corian mają nieograniczone możliwości w kwestii barwienia i wyginania, przez co można z nich stworzyć wszystko to, co marzy nam się w kuchni czy łazience idealnej.

Dzięki łatwości obróbki oraz możliwościom zmiany kolorów używanie blatów Corian do zaprojektowania kuchni marzeń jest doskonałym pomysłem. Są wyjątkowo trwałe i odporne na wszelkie zagrożenia ze strony wilgoci czy plam, a przy konieczności renowacji przez fachowca odzyskują swój pierwotny wygląd.