Narty biegowe zdobywają coraz większą popularność

Sport, jakim jest narciarstwo, zdobywa coraz większą popularność. Z roku na rok powstaje coraz więcej stoków narciarskich, a zainteresowanych wciąż przybywa. Zapaleni sportowy wyposażając się w niezbędny sprzęt dokonują trudnego wyboru: narty biegowe czy te zwykłe? Które z nich są lepsze i dla kogo? A także, które z nich wybrać na początek swojej przygody z tym zimowym sportem?

Więcej o nartach biegowych

narty biegowe fischerTypów nart jest kilka. Najbardziej popularne z nich to narty zjazdowe, lecz są jeszcze śladówki i biegówki, które służą, jak nazwa wskazuje, do biegania. W Polsce to właśnie zjeżdżanie na nartach cieszy się większą popularnością, jednak powoli bieganie także zdobywa duże rzesze fanów. Czym takie narty same w sobie różnią się od innych? Istnieje wiele producentów firm je produkujących. Na przykład narty biegowe Fischer znane są z tego, że są przede wszystkim proste i w przeciwieństwie do innych typów nart, nie mają więcej, niż 5 centymetrów szerokości. Oferują oni dwa główne typy biegówek, to znaczy narty biegowe wyczynowe i narty biegowe rekreacyjne. Zarówno jedne jak i drugie różnią się od siebie kilkoma znaczącymi cechami. Jednak to co je łączy to fakt, że są one przeznaczone tylko do biegania po specjalnie do tego przygotowanych trasach. Są one bowiem na tyle wąskie i niestabilne, że na trasach, które nie są do tego odpowiednio przeznaczone, mogą się zakopywać uniemożliwiając tym samym bieganie lub jeżdżenie.

Typ nart, jakimi są narty biegowe poleca się osobom, które zaznajomiły się już z innym rodzajem nart, na przykład ze śladowymi, jednak nawet początkujący ale zdeterminowani narciarze powinni poradzić sobie z nimi z łatwością. Można również stosować je naprzemiennie, aby nieco zróżnicować i uatrakcyjnić sobie zimowy wyjazd w góry.