Najlepsze rozrzutniki do obornika

Każde gospodarstwo musi być odpowiednio wyposażone, tak by bez problemów rolnicy mogli zajmować się uprawą zbóż, warzyw i innych roślin. Przed sadzeniem, czy też sianiem trzeba odpowiednio przygotować ziemię, tak by była bogata w jak najwięcej składników odżywczych. Nie wystarczy do tego tylko pług. Najwięcej może nam dać obornik, który trzeba odpowiednio rozrzucić po polu, tak by użyźnił całą ziemię. Jednak do tego potrzebny jest nam rozrzutnik.

Jak wybrać odpowiedni rozrzutnik?

nowy rozrzutnik do obornika dwuosiowyDecyzja o zakupie rozrzutnika powinna być odpowiednio przemyślana. Jest to dość drogi sprzęt, który ma służyć nam przez lata. W związku z tym warto zastanowić się nie tylko nad jego parametrami, ale też nad tym jak często będziemy go używać. Jeśli zamierzamy korzystać z niego tylko kilka razy w roku, to niestety może szybko ulec uszkodzeniu. Nie tylko podczas pracy, ale głównie przez warunki atmosferyczne, takie jak deszcz czy śnieg. Dobrze będzie w takim razie znaleźć dla niego miejsce, chociażby pod wiatą. Jednak rozrzutników można używać również do innych czynności. Odpowiednio zbudowane mogą posłużyć nam jako przyczepa do przewożenia rożnych materiałów. By wybrać model, który odpowiednio będzie się składał należy zapytać o to pracownika sklepu, który nam wszystko pokaże. Najlepszym wyborem może być nowy rozrzutnik do obornika dwuosiowy. Nie tylko zapewni nam odpowiedni rozrzut, ale również nie będziemy mieli z nim problemów podczas skrętów. Inną ważną rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, to udźwig danego rozrzutnika. Na niektóre z nich możemy załadować tylko 3 tony, ale produkowane są również takie które udźwigną nawet 15 ton. Wszystko zależy od tego jak duże posiadamy gospodarstwo. Jeśli jest ono niewielkie nie potrzebujemy wielofunkcyjnej maszyny. Będąc właścicielem kilkunastu hektarów, warto kupić rozrzutnik o większym udźwigu. Ograniczy to przede wszystkim ilość kursów na nasze pola.

Pamiętajmy by przy kupnie rozrzutnika przemyśleć wszystkie sprawy, tak by w przyszłości niczego nie żałować. Jeśli nie jesteśmy pewni swojego wyboru najlepiej będzie wybrać się do specjalisty, który wszystko nam wyjaśni i pomoże wybrać model, który spełni nasze wymagania. Dobrym rozwiązaniem może być również przetestowanie rozrzutnika pożyczając go np. od sąsiada, tak by mieć pewność, który będzie najlepiej pasował do naszego ciągnika.