Najlepsze buty na wyprawę górska?

Jesień w pełni. Przed nami czas górskich wypraw i wędrówek wyznaczonymi szlakami. Jednak, taka wycieczka wymaga od nas solidnego przygotowania. Jednym z podstawowych elementów są przede wszystkim odpowiednio dobrane buty. Zapewne każdy z nas przeżył w swoim życiu moment, w którym zrobił mu się odcisk i nie dawał mu normalnie żyć. O ile jest to ważniejsze w sytuacji, gdzie wybieramy się w daleką wędrówkę górska? No właśnie.

Jak dbać o buty trekkingowe?

wytrzymałe buty trekkingoweOdpowiedź nasuwa się sama. Dlatego tak bardzo potrzebne są nam odpowiednio dobrane buty. Na rynku mamy przeogromny wybór obuwia. Często jako osoby, „nowe”, „świeże w temacie turystyki górskiej”, nie mamy absolutnie pojęcia, jakie to obuwie ma być. W tym artykule postaram się dokładnie sprecyzować jaki rodzaj obuwia, będzie spełniał wszystkie niezbędne warunki. Po odpowiednich weryfikacjach, dochodzę do wniosku, że najbardziej sprawdzające się w tym celu, są wytrzymałe buty trekkingowe. Dlaczego? Jak sama nazwa wskazuje są to buty stworzone między innymi do trekkingu. Możemy zatem spokojnie poruszać się w nich po górzystych terenach, bez obawy, że nasze stopy osuną się w niebezpieczny dla nas sposób, a tym samym nie narażać ich na skręcenie albo inną dolegliwość. Odpowiednie buty trekkingowe to oczywiście takie, które nie przemakają i są przewiewne. Konkretyzując chodzi o to, żeby przepuszczały powietrze. Inaczej, nasza noga się spoci i nie będziemy narażeni na różnego rodzaju otarcia i zranienia, a tego chcemy uniknąć. Kupując buty trekkingowe musimy dbać o taką sprawę jak odpowiednia pielęgnacja. Pod żadnym pozorem nie możemy ich prać w pralce. Dużo korzystniejszym rozwiązaniem będzie pranie tak zwane ręczne. Mamy wówczas pewność, że nie uszkodzimy ich ani nie stracą one wyprofilowanego fasonu. O czym jeszcze warto pamiętać, jeżeli chodzi o zakres pielęgnacji. Może wydawać się to bardzo oczywiste, ale niestety zapominamy o najbardziej prostych zasadach.

Mianowicie chodzi mi o wietrzenie. Nikt tak, nie pomoże naszym butom jak po prostu częste wietrzenie. To najszybszy sposób na odświeżenie. Warto jest, także zainwestować w takie środki, jak dezodorant albo zapachowy spray. Będzie to dobre zarówno dla naszych butów jak i stóp. Jeżeli będziemy dobrze szanować nasze buty i o nie dbać, posłużą nam one na dużo dłużej.