Na podłogi położyłem praktyczne panele

Urządzając nasz wspólny dom długo zastanawialiśmy się nad tym, co położyć na podłodze. W grę wchodziło kilka rozwiązań. Zastanawiałem się nad panelami podłogowymi, deską podłogową lub nowoczesną wykładziną. Zainteresowałem się tym tematem, bo przecież w nowym domu podłogę robi się na wiele długich lat. Po zasięgnięciu informacji z internetu postanowiłem, że na podłogi położymy panele. Nie będziemy ich kłaść sami tylko zlecimy to firmie remontowej.

Montaż paneli podłogowych wykonano bardzo szybko

panele podłogowe dąb naturalnyRozwiązanie, na które się zdecydowałem, ma jeszcze jeden wielki plus. Bardzo szybko wykonano wszelkie prace związane z zamontowaniem paneli na podłogach. Nawet się nie spodziewałem, że montuje się je tak szybko. Ale o tym dowiedziałem się dopiero wówczas, gdy firma remontowa już je położyła. Chciałbym jednak wyjaśnić dlaczego zdecydowałem się akurat na panele podłogowe. Po pierwsze – to rozwiązanie niesamowicie praktyczne. Panele są bardzo trwałe, ale jeśli na jakimś panelu pojawi się usterka czy uszkodzenie to można ten jeden panel z łatwością wymienić. Po drugie – wybrałem panele ze względu na ich niską cenę. Sam byłem nią mocno zdziwiony, bo za panele podłogowe dąb naturalny zapłaciłem czterdzieści złotych za metr kwadratowy. I to wybrałem takie panele, których jakość jest na bardzo wysokim poziomie. Za deski podłogowe trzeba dzisiaj zapłacić przynajmniej trzy razy więcej. A panele wyglądają na podłodze nowocześnie i elegancko. A ja wybrałem takie, które imitują drewno dębowe, więc podłoga nawet nie wygląda na taką, która zrobiona jest z paneli. W naszym nowym domu panele mają znaczenie jeszcze w jednej kwestii. Mamy zrobione ogrzewanie podłogowe, a panele bardzo szybko przyswajają ciepło płynące z umieszczonej pod nimi instalacji. To dla nas bardzo ważne, bo naszemu synkowi jest zawsze ciepło w stópki.

Kiedy przygotowywaliśmy nasz dom do zamieszkania w nim to wiedzieliśmy, że przed nami sporo różnych decyzji do podjęcia. Decyzji dotyczących wystroju wnętrz i ich wykończenia. W zakresie podłóg zdecydowaliśmy się na panele podłogowe. Z wyjątkiem kuchni i łazienki – bo w tych pomieszczeniach na podłogę paneli się nie daje. Mogę dzisiaj powiedzieć z całą pewnością, że zamówienie na podłogi paneli było najlepszą możliwą decyzją praktycznie pod każdym względem.