Na czym dokładnie polega wymiana szybki?

 

Smartfony są w obecnych czasach niezwykle popularne. Nie jest to nic dziwnego, bo przydają się przy okazji naprawdę wielu czynności. Nie służą już tylko do dzwonienia oraz wysyłania smsów, możemy z ich pomocą korzystać z różnych aplikacji, które posiadają ciekawe funkcje. Jednak trzeba pamiętać że są to dosyć kruche urządzenia, dlatego często należy je w jakiś sposób naprawić by znów działały odpowiednio.

Jak jest wymieniana szybka w telefonie?

samsung galaxy wymiana szybkiCzęstym wypadkiem jest po prostu upadek smartfony z jakiejś wysokości, przez co szybka jest popękana. Nie można ukryć, że dobrze byłoby wtedy go naprawić, czyli po prostu wymienić wyświetlacz. Jednak jest to dosyć drogie przedsięwzięcie, które może kosztować nawet jedną trzecią ceny całego telefonu. Dlatego jeśli ekran dotykowy nadal działa, a jedynie szybka jest popękana to można zastosować coś innego. Chodzi tu o refabrykację, czyli wymianę szybki, dzięki której zdołacie zaoszczędzić sporo pieniędzy, a przy tym będziecie mogli cieszyć się z w pełni naprawionego smartfona. To naprawdę dobra opcja, bo po co mamy przepłacać. Jednak radziłbym wybrać jakiś większy serwis, gdzie doświadczony pracownik się tym zajmie, bo jest to dosyć delikatne przedsięwzięcie. Polega to na oddzieleniu szybki od modułu wyświetlacza. Są tu dwie metody, które się stosuje, zależnie od kształtu telefonu i szybki. W przypadku płaskich ekranów wystarczy użyć specjalnego molibdenowego drutu, dzięki któremu można oddzielić szybkę od modułu. Jednak jeśli ma się do czynienia z zakrzywionym ekranem to należy zastosować niskie temperatury, dzięki którym wykrusza się klej łączący szybkę z wyświetlaczem. Potem wyświetlacz jest czyszczony z resztek kleju oraz umieszcza się nową szybkę. Jak widać nie jest to wcale nic specjalnie skomplikowanego, dlatego nie powinniście obawiać się o swój telefon. Musiałem to zrobić w moim Samsung galaxy Wymiana szybki jest czymś naprawdę przydatnym, dlatego powinniście się zastanowić nad tą opcją. Jestem pewien, że będziecie zadowoleni zarówno z ceny jak i efektu.

Każdą usterkę naprawia się w inny sposób, dlatego jeśli jest taka możliwość to powinniście wybrać najtańszą metodę, która posiada wysoką skuteczność. Refabrykacja pozwoli wam zaoszczędzić sporo pieniędzy, dlatego dobrze byłoby się na nią zdecydować o ile wyświetlacz jest w pełni sprawny. Trzeba zawsze szukać oszczędności, szczególnie jeśli efekt będzie taki sam.