Montażownia do zmiany opon

Zaczyna się sezon zimowy, więc rzeczą zupełnie naturalną jest to, że wszyscy kierowcy w swoich samochodach zmieniają opony na zimowe. Warsztaty samochodowe mają teraz duży utarg, ponieważ wielu ludzi przy zmianie kół na zimowe korzysta z usług warsztatów, ponieważ nie każdy ma możliwość dokonania takiej zmiany samodzielnie.

Montażownie do zmiany kół

montażownica do kółWymiana opon ręcznie, przy pomocy tradycyjnych narzędzi, takich jak tak zwane łyżki do zmiany opon, jest czasochłonne i wymaga bardzo dużo siły fizycznej. Montażownica do kół ułatwia nam to zadanie w bardzo dużym stopniu, wymiana opon przy użyciu wyżej wymienionego urządzenia zajmuje kilkukrotnie krócej. W ciągu trzydziestu minut bez problemu  możemy wymienić komplet opon, a w przypadku wymiany ręcznej, cała wymiana trwa nawet kilka godzin. Wymieniając opony przy pomocy montażowni niweluje ryzyko zniszczenia powłoki lakieru na felgach, dzięki temu nie musimy poddawać felg ponownemu malowaniu przy okazji każdej wymiany opon. Montażownie dzielimy na dwa rodzaje, pierwszym z nich jest montażownia półautomatyczna, a drugim automatyczna. Różnica między nimi jest taka, że przy pierwszym z wymienionych rodzaju montażowni, musimy sami wykonać część pracy, a montażownia automatyczna po odpowiedniej kalibracji, wykonuje resztę pracy sama. Z drugiego rodzaju montażowni do kół najczęściej korzystają duże warsztaty, ponieważ dzięki temu zwiększają swoją efektywność.

Montażownie automatyczne są co prawda trochę droższe, ponieważ za dobrej klasy montażownie automatyczną, musimy zapłacić od dziesięciu do piętnastu tysięcy złotych. Jest to dość spora inwestycja, ale bardzo szybko się zwraca, ponieważ dzięki takiej montażownicy, efektywność warsztatu z zakresu zmiany opon wzrasta kilkukrotnie.