Moje małe hobby-magnesy na lodówkę

Jak mówili w piosence, każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakie hobby ma. Niektórzy robią zwariowane rzeczy inni tworzą dzieła sztuki. Ja nie byłam nigdy zbytnio uzdolniona, czy też aktywna. Jestem raczej spokojną osobą, ale to nie oznacza, że nie mam swoich pasji czy upodobań.

Cała lodówka w magnesach

magnesy na lodówkęMoim małym, aczkolwiek  widowiskowym hobby jest zbieranie magnesów na lodówkę. Kupuje je na potęgę, choć przyznam, że nie mam już na nie miejsca. Mam przeróżne egzemplarze. Część z nich kupiłam sama, inne dostałam od przyjaciół i rodziny, a kilka nawet zrobiłam sama. Cóż mogę powiedzieć fascynują mnie. Zauważyliście na pewno, ze w każdym sklepie z pamiątkami nie może ich zabraknąć, a w marketach czy salonach meblowych znajdują się praktycznie zawsze na dziale dekoracji. Są łatwo dostępne a przy tym tak różnorodne. W mojej kolekcji znajdziecie proste magnesy na lodówkę z nazwą miejscowości gdzie zostały zakupione, ale także takie unikatowe . Mam choćby jeden w kształcie owcy, której na sznureczkach zwisają nóżki. Takie rękodzieło to ja szanuje i chętnie kupuje. Znajdzie też u mnie magnesy z sentencjami  w tym mój ulubiony z cytatem o prawdziwej przyjaźni. Na swojej lodówce mam nawet ramkę na zdjęcie w formie magnezu. Od razu rzuca się w oczy jej odmienność. Niektórzy uważają, że moja kuchnia wygląda przez to zabawnie, że prawie nie widać spod magnesów lodówki, jakby jej nie było. Częściowo się z tym zgadzam, lubię wesołą i kolorową atmosferę jaką wprowadzają moje maleństwa, ale nie uważam tego za infantylne. Jest w tym jakaś magia wspomnień i sentyment do każdego z moich małych elementów dekoracyjnych. To hobby jest moja dumą i nie pozbyłabym się ich za żadne skarby.

Magnesy na lodówkę i ich zbieranie traktuje na prawdę poważnie. Dobieram je tak aby każdy z nich był wyjątkowy i coś dla mnie oznaczał. To pewnie tylko kwestia czasu kiedy moja kolekcje powiększy kolejny cenny nabytek. Uważam, ze każdy powinien znaleźć w sobie  takie coś swojego co sprawia mu radość i to robić.