Moda na escape roomy

Coraz więcej osób poszukuje alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu. Jest to spowodowane podnoszeniem się poziomu życia a co za tym idzie większymi środkami, które są przeznaczane na czas wolny. W związku z tym na rynku usługowym powstają nowe firmy, które specjalizują się w dostarczaniu na rynek nowych form rozrywki. Przykładem mogą być chociażby salony gier, wirtualnej rzeczywistości, laserowy paintball czy wyjątkowo popularne ostatnio pokoje zagadek.

Pokoje zagadek na terenie Krakowa

escape room krakówZnane jako escape roomy oferują niestandardową rozrywkę. Grupa osób, która jest zamykana w pokoju ma za zadanie w czasie sześćdziesięciu minut rozwiązać serię zagadek, która pozwoli im znaleźć wyjście z pomieszczenia. Presja czasu oraz konieczność współpracy sprawiają, że cała zabawa jest bardzo atrakcyjna i sprawia wielką frajdę. W tym miejscu należy dodać, że każdy pokój posiada swój scenariusz oraz unikalny wystrój. Wszystko to sprawia, że niektóre pokoje mogą być zaadaptowane pod konkretny film czy fabułę z książki. Warto dodać, że escape roomy cieszą się popularnością szczególnie w większych miastach takich jak chociażby Kraków. W większości miast znajdują się już pokoje zagadek, które można sprawdzić poprzez specjalistyczne portale, które prowadzą rankingi oraz porównywarki. Chcąc zarezerwować grę w escape room kraków należy skorzystać z rejestracji za pośrednictwem strony internetowej lub przedzwonić do obsługi danego pokoju. Należy liczyć się z tym, że w okresie weekendowym pokoje mają większe obłożenie terminów także wszelkie wyjścia należy planować z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym.

Zdarzają się również sytuacje, w których w konkretnym pokoju dostępna jest promocja cenowa co sprawia, że jest on bardziej oblegane niż pozostałe. Właściciele escape roomów co jakiś czas zmieniają wystrój pokoi oraz ich tematykę. W ten sposób mogą ponownie przyciągnąć osoby zainteresowane tematyką, które już kiedyś odwiedziły ich pokoje. Jak widać na rynku dostępnych jest wiele alternatywnych źródeł rozrywki, które ze względu na swoją charakterystykę zyskują coraz większe grono zwolenników. Z całą pewnością do tego grona zaliczyć można escape roomy, które powstają w większych miastach takich jak chociażby wcześniej wspomniany Kraków.