Mocne portrety biznesowe z rekwizytami

Kadry biznesowe kojarzą nam się głównie z zastosowaniem jasnego tła oraz stonowaną korpo- stylizacją utrzymaną głównie w zimnej palecie barw czerni, granatów, błękitów oraz bieli. Tak jak w przypadku klasycznych zdjęć portretowych zazwyczaj wybierałam obiektyw o ogniskowej 85mm, tak do dzisiejszej sesji zdecydowałam się wykorzystać dwa obiektywy- stałoogniskową 50 oraz obiektyw 35mm, do stworzenia zupełnie nowej odsłony zdjęć biznesowych.

Nowy klimat zdjęć z zastosowaniem lampy reporterskiej

profesjonalna biznesowa sesja zdjęciowa warszawaDzięki zastosowaniu lampy błyskowej możemy stworzyć zupełnie inny od światła zastanego (naturalnego), klimat sceny świetlnej, pozwalający na wydobycie kontrastu na zdjęciach. Klasycznym zestawem wykorzystywanym w modyfikacji światła poprzez odcięcie jego naturalnych dopływów jest wykorzystanie lampy oraz softboxa, który pozwala na intensywne oświetlenie sceny fotografowanej oraz rozproszenie światła w obrębie całego pomieszczenia. Przygotowując się de sesji biznesowej, w sytuacji, kiedy nie dysponujemy jeszcze własną lampą czy softboxem równie dobry rezultat uzyskamy za pomocą lampy reporterskiej, ustawiając ją w górę i rozpraszając światło, które pozwoli nam na stworzenie kontrastowej sceny przy jednoczesnym oświetleniu osoby fotografowanej. W trakcie wykonywania fotografii takich jak profesjonalna biznesowa sesja zdjęciowa Warszawa, chcąc uzyskać efekt tzw. mocnych portretów warto wykorzystać klasyczny biurowy rekwizyt, jakim jest fotel, dzięki czemu nadamy naszym zdjęciom unikatowego klimatu a jednocześnie podkreślimy charakter fotografowanej postaci.

W mocnych portretach biznesowych bardzo często staramy się uzyskać różnego typu przerysowania, co możemy wydobyć za pomocą obiektywu z ogniskową 35mm fotografując całą sylwetkę, natomiast przy klasycznym portrecie warto zdecydować się na zastosowanie ogniskowej 50mm, uzyskując tym samym delikatną głębię ostrości w tle. Parametry ekspozycji przy fotografowaniu z lampą skupiały się przede wszystkim na zastosowaniu krótkiego czasu naświetlania 1/1000s oraz przysłonie o wartości F2.5.