Moc olejku z drzewa herbacianego

Coraz częściej w naszych domach goszczą produkty pochodzenia naturalnego. Wykorzystujemy je w aromaterapii, kosmetyce, pielęgnacji, lecznictwie, a także w wielu innych dziedzinach codziennego życia. Wiemy coraz więcej o właściwościach olejków eterycznych i ich zastosowaniu. Coraz mniej tajemnic kryje przed nami natura. Zawsze jednak warto się dokształcać i doczytywać o nowinkach ze świata nauki. Jednym z takich nowości są olejki eteryczne. A zwłaszcza pewien konkretny.

Kilka słów o zaletach olejku herbacianego

olejek z drzewa herbacianegoPewnie nie raz o nim słyszeliśmy, ale kojarzył nam się z herbatą, którą pijemy codziennie, a tak naprawdę nie ma z nią nic wspólnego, poza nazwą. Mam na myśli oczywiście olejek z drzewa herbacianego. Pozyskiwany jest on z liści rośliny Melaleuca alternifolia, czyli drzewa herbacianego. Jak wspomniałam nie powinno się go mylić z gatunkiem Camelia sinensis, czyli tą rośliną, z której pozyskujemy liście herbaty towarzyszącej nam każdego dnia. Olejek z drzewa herbacianego w ostatnich latach zyskał na popularności ze względu na swoje korzystne właściwości. Jest on szeroko stosowany w walce z trądzikiem. Dzięki temu, że jest to olejek, z łatwością przenika do naszej skóry i wykazuje działanie antyseptyczne, przez co działa bójczo na bakterie beztlenowe, które przyczyniają się do powstawania wyprysków. Jest on składnikiem wielu kremów, maseczek oraz toników przeznaczonych dla cery trądzikowej. Dodatkowo olejek z drzewa herbacianego może być stosowany pomocniczo w walce z łupieżem oraz nadmiernym łojotokiem skóry. Zmniejsza on uczucie swędzenia oraz wydzielanie sebum przez co zmniejsza przetłuszczanie się włosów. Sprawdzi się w okresie przeziębienia i grypy, ponieważ olejek z drzewa herbacianego wzmacnia naszą odporność. Jego działanie antyseptyczne z powodzeniem zabija wirusy, a także grzyby, dzięki czemu sprawdzi się również w przypadku grzybicy stóp, jako środek pomocniczy.

Zalet olejku herbacianego jest wiele. Nie sposób wspomnieć o każdej, ze względu na ogromną ich ilość. Dodatkowo istotny jest również fakt, że właściwości olejków eterycznych nadal są odkrywane. Coraz więcej związków izolujemy z olejków, więc prawdopodobne jest, że lista korzystnych właściwości poszerzy się jeszcze o kilka, jeśli nie kilkanaście, pozycji. Warto korzystać z dobroci, jakie oferuje nam olejek herbaciany i wprowadzić go na stałe do swojego domu.