Miękki rożek dla niemowlaka

Narodziny dziecka są z pewnością przełomowym momentem w życiu rodziców, który na dobre zmienia ich podejście. Szczególnie mama intensywnie się przygotowuje na narodziny dziecka, kompletując dla niego niezbędną wyprawkę.

Czy rożki niemowlęce są konieczne?

rożek niemowlęcyKażda mama sama decyduje co chce kupić dla swojego dziecka, a co nie. Jest parę pozycji, które są niezbędne, a reszta zależy tylko od mamy. Na pewno maluch potrzebuje mieć łóżeczko, wózek i ubranka oraz jakieś kocyki do okrywania. Noworodki i niemowlaki lubią być ciasno spowite przez co czują się bezpiecznie. Dlatego też wiele mam wybiera rożek niemowlęcy lub otulacz, które pełnia podobną rolę. Można jeszcze wybrać becik, ale on jest znacznie większy i cięższy, a poza tym nie można go wykorzystać w żaden inny sposób aniżeli do spowijania dziecka. Rożek wydaje się być optymalnym wyborem, ponieważ jest lekki, dość duży żeby pomieścić nawet kilkumiesięcznego noworodka oraz można go wykorzystywać na wiele sposobów. Przede wszystkim do rożka niemowlęcego wkładamy dziecko, aby móc je w bezpieczny sposób przenosić. Daje on stabilność, ponieważ rożki mają wypełnienie, a nawet dostaniemy modele z lekkim utwardzeniem. Szczególnie przydaje się on niedoświadczonym rodzicom, którzy dopiero uczą się sprawować opiekę nad maluchem. Można w rożku dziecko uspokajać, wyciszać, a nawet usypiać, gdyż czuje się ono w nim bezpiecznie. Ma wszystko czego potrzebuje, czyli ciepło, ciasno i blisko mamę. Kiedy dziecko z niego wyrośnie, to sprawdzi się jako mata do zabawy.

W sprzedaży znajdziemy rożki w różnych fasonach i kolorach. Mogą być zawiązywane na sznureczki, ściągacze czy rzep. Dostępne są modele rożków w całości wykonane z bawełny lub z materiału minky, który może być stosowany dwustronnie.