Materace dziecięce Hevea

W łóżku spędzamy niemal jedną trzecią naszego życia. Musi być wygodne i komfortowe, o czym w dużej mierze decyduje materac. Sztuką jest wybranie odpowiedniego dla siebie, ale i dla swoich dzieci. W ich przypadku należy zdecydować się wyłącznie na model najlepszej jakości. Sprawdź, jakie materace dziecięce są dostępne na rynku.

Porządny materac dziecięcy – który wybrać?

porządne materace dziecięce HeveaSama rama łóżka nie wystarczy. Potrzebny jest też dobrej jakości materac. Z myślą o szczególnych potrzebach najmłodszych produkowane są porządne materace dziecięce Hevea. Wśród nich znaleźć można dwustronny model kieszeniowy. Jest bardzo wygodny i elastyczny. Wykonany jest na bazie sprężyn kieszeniowych z obustronną przekładką z pianki w wysokim stopniu elastycznej. Materac jest wyprodukowany z tworzyw antyalergicznych, co jest niezwykle ważne, jeśli nasza pociecha zmaga się z alergią lub astmą oskrzelową. Jego pokrowiec można ściągnąć, co ułatwia wszyty z trzech stron zamek błyskawiczny. Można go prać w temperaturze 60°C. Dzięki temu, że każda pojedyncza sprężyna jest umieszczona w osobnej kieszonce z wytrzymałej tkaniny gwarantuje, że dziecka nie zbudzi żadne skrzypienie. Tego rodzaju materac jest też optymalny dla ciała dziecka. Ma właściwości rehabilitacyjne. Siła nacisku jest rozłożona równomiernie na każdej ze stref twardości, podparcie jest więc na optymalnym poziomie. W sklepach można też kupić materac lateksowo-kokosowy Hevea, szczególnie polecany noworodkom, niemowlętom i małym dzieciom. Jest dwustronny. Jedna z warstw jest twarda, druga średnio-twarda, a ich zamianę zaleca się po dziewięciu miesiącach. Pokrowiec uzupełniony jest wzorami graficznymi na licencji The Walt Disney Company. Jest więc kolorowy, idealny dla dzieci, a przy tym delikatny dla ich wrażliwej skóry. Dostępny jest również średnio-twardy materac lateksowy. I w tym przypadku mogą na nim spać małe dzieci. Zapewni im maksymalna wygodę oraz komfort snu. Dla lepszej jakości użytkowania, zaleca się odwracać go co kilka miesięcy.

Rodzicom szczególnie na sercu leży zdrowie i dobry sen ich pociech. Nie bez powodu z tak dużą wnikliwością wybierają dziecięce łóżeczko, które wyposażyć należy w materac. Materace dziecięce Hevea dostępne są w różnych rozmiarach, choć producent umożliwia też wykonanie ich na zamówienie, jeśli wymiary mają być nietypowe.