Lustro okrągłe – do jakiego wnętrza pasuje?

W każdym mieszkaniu potrzebne są elementy, które stworzą w nim niepowtarzalny klimat. Jednym z najważniejszych elementów jest oświetlenie. Odpowiednia gra świateł i cieni uczyni każde wnętrze przytulnym. Jest jeszcze jeden element, który upiększy każde mieszkanie – lustro.

Lustro okrągłe czy w innym kształcie – jakie wybrać?

lustro okrągłe w czarnej ramieLustro to nieodłączny element prawie każdego mieszkania. Jakie wybrać? Lustro na całą ścianę, może szafa indeco z wbudowanym lustrem albo łazienka pełna luster? Co jest modne i eleganckie? Jeśli stawiamy na funkcjonalność, może zainwestować w dużą szafę indeco z lustrem – będzie to praktyczne i wykwintne jednocześnie. Małe i duże okrągłe lustra pasują przede wszystkim do minimalistycznych, nowoczesnych wnętrz. Lustra w kształcie prostokątnym nie kojarzą się już w dzisiejszych czasach z bogactwem, czy czymś wyjątkowym. Wyglądają zazwyczaj na tanie i zwykłe. Natomiast lustra o owalnych kształtach są wyjątkowo stylowe – zarówno te nowoczesne (zazwyczaj bez ram), jak i te w stylu vintage – zazwyczaj lustro okrągłe w czarnej ramie. Oczywiście, te nowoczesne również mogą mieć ramy, ale zazwyczaj są to ramy bardzo subtelne, delikatne, wąskie. Takie lustra są bardzo eleganckie. W tym stylu preferowane są raczej lustra bez ram, reprezentujące typowy minimalizm, ale jeśli posiadają ramy są one również bardzo minimalistyczne – w formie i barwie. Kolory, jakie występują w tym stylu najczęściej to czarny i biały. Natomiast lustra w stylu vintage to całkiem inna bajka. Ludzie, którzy stają w opozycji do tego, co modne, preferują styl vintage, lubią zbierać wszelkie starocie, antyki. Im starszy i bardziej kunsztowny mebel – tym więcej warty. W tym stylu lubiane są lustra przede wszystkim owalne i masywne, z bardzo ozdobnymi ramami. Lustro okolone czarną, mocną i żłobioną ramą jest niczym dzieło sztuki. W stylu nowoczesnym wszystko jest do siebie podobne, w stylu starodawnym liczy się oryginalność. Im bardziej wyjątkowe lustro, tym więcej będzie warte w przyszłości. Zwykłe okrągłe lustro, podobne do wielu innych będzie z czasem tylko traciło na wartości.

Jedni preferują w swoim mieszkaniu styl, który podąża za najnowszymi trendami, inni wolą zbierać antyki. Jedno jest pewne – lustra ozdobią każde mieszkanie, niezależnie od preferowanego przez nas stylu. Ładne, owalne lustro może sprawić, że poczujemy się w swoim domu jak w pięciogwiazdkowym hotelu lub jak w pięknym, zabytkowym zamku.