Legalne zatrudnianie Azjatów

W ostatnim czasie dość często słyszy się o tym, że polskie firmy rezygnują ze swojej działalności ponieważ nie mają odpowiedniej ilości pracowników. W szczególności tyczy się to dużych firm produkcyjnych gdzie tak ważne jest by zachować ciągłość produkcji. Każdy przestój w pracy generuje bardzo duże koszty a nie tworzy przychodów. W związku z tym niekiedy konieczne jest ogłoszenie upadłości. Rozwiązaniem w takim wypadku może być jednak poszukanie pracowników poza granicami naszego kraju.

Jak zatrudnić obcokrajowca?

pracownik ze wschoduNasz kraj dla wielu obcokrajowców jest postrzegany jako miejsce gdzie można naprawdę nieźle się dorobić. Nie mówimy tu oczywiście o patrzeniu oczami Niemców czy Francuzów ale tych osób, które pochodzą z biedniejszych krajów. Przez jakiś czas bardzo często w Polsce pracy poszukiwali Ukraińcy. Zatrudnienie mogli oni znaleźć w wielu branżach. Najczęściej jednak wykonywali oni proste prace fizyczne w fabrykach czy też na placach budowy. Od jakiegoś czasu również Ukraińcy szukają dla siebie pracy poza Polską. Razem z nimi wyjechało również całe mnóstwo naszych rodaków. Polskie firmy mogą więc mieć nie lada problem. Kiedyś mówiło się o tym, że Polacy nie mogą znaleźć pracy. Obecnie jest zupełnie odwrotnie i pracy jest bardzo dużo ale po prostu brakuje chętnych. Rozwiązaniem dla wielu przedsiębiorców może być zatrudnianie obcokrajowców. Szczególnie często filar polskiej firmy stanowi pracownik ze Wschodu. Nie chodzi tutaj jedynie o Ukraińców. Oprócz nich w naszym kraju widuje się bardzo często obywateli Gruzji, Armenii czy Mołdawii. Od jakiegoś czasu w naszym kraju powstają już nawet specjalne agencje, które na co dzień zajmują się rekrutowaniem pracowników zza polskiej granicy. Popularną praktyką ostatnich lat jest również zatrudnianie pracowników pochodzących z dalekiej Azji. Mowa tutaj o osobach pochodzących z Nepalu, Birmy czy Wietnamu. Często udaje się do Polski sprowadzić naprawdę świetnych specjalistów, którzy doskonale znają się na swojej pracy.

Na dzień dzisiejszy w polskich firmach pracują już tysiące osób posiadających obywatelstwo inne niż polskie. Szefowie polskich firm szczególnie mocno doceniają pracowników pochodzących z Nepalu. Osoby te są w stanie okazywać bardzo dużą wdzięczność za to, że zdecydowaliśmy się na ściągnięcie ich do Polski oraz zatrudnienie w swojej firmie. Ci pracownicy często decydują się nawet na sprowadzenie do Polski swoich rodzin.