Lecznice oferujące hirudoterapię

Z pijawkami zapewne spotkało się wielu z Państwa. Organizmy te wyglądają mało ciekawie i ciężko powiedzieć coś dobrego o ich wyglądzie. Niemniej jednak mało kto wie o tym ile pijawki są w stanie zrobić dobrego dla naszego ciała. Posiadają one właściwości, które skutecznie wspomagają leczenie wielu chorób czy nawet drobnych schorzeń.

Skuteczne leczenie pijawkami

profesjonalne leczenie żylaków pijawkamiJako pierwsi pijawki docenili starożytni Egipcjanie. Uważali oni te małe organizmy za panaceum na wszystkie choroby istniejące na świecie. Ogólnie rzecz biorąc uważali oni, że każda choroba jaka dotyka ludzkość jest związana z krwią, którą należy oczyścić by wrócić do pełnego zdrowia. Jak wiemy nie mieli oni racji w 100% ale częściowo można się zgodzić. W krwi można dostrzec bardzo wiele i jej skład może sporo powiedzieć o aktualnej sytuacji zdrowotnej człowieka. Egipcjanie do oczyszczania krwi stosowali pijawki, które przykładano do ludzkiego ciała. Spełniały one wiele ważnych zadań. Przede wszystkim poprawiały naszą odporność bowiem po przyssaniu się pijawek następuje wzmożona produkcja białych krwinek odpowiedzialnych za obronność organizmu. Drugą istotną kwestią jest to, że pijawki po przyssaniu wydzielają do naszego organizmu hirudynę, która jest naturalnym antybiotykiem. Wpływa ona pozytywnie na nasz układ krwionośny. Substancje zawarte w wydzielinach pijawek są dość silnym antykoagulantem co sprawia, że niszczą one złogi powstałe w naszych żyłach i zmniejszające ich światło. W związku z tym zabiegi z użyciem pijawek warto stosować u osób po poważnych operacjach, ciężkich powikłaniach pochorobowych itp. Ważną kwestią jest również to, że coraz częściej stosuje się profesjonalne leczenie żylaków pijawkami. Przykładane do naszych kończyn pijawki potrafią skutecznie wessać całą krew z pękniętych naczyń krwionośnych. Pijawki świetnie więc nadają się do usuwania nawet drobnych pajęczynek powstałych na nogach.

Ogólnie rzecz biorąc hirudoterapia, czyli leczenie pijawkami staje się w naszym kraju coraz popularniejsze. Do takich zabiegów nie stosuje się jednak pijawek, które każdy może znaleźć w błotnistych terenach w pobliżu rzek. Specjaliści od hirudoterapii używają do zabiegów pijawki medyczne, co do których możemy mieć pewność, że nie zarażą nas niczym a z pewnością pomogą.