Który waporyzator jest wydajny?

Na rynku są dostępne dwa rodzaje vaporizerów: przenośne i stacjonarne. Skupimy się jednak na tych pierwszych, albowiem zainteresowanie nimi jest znacznie większe. Warto jednak zacząć od informacji, czym, tak naprawdę jest waporyzacja.

Solidne waporyzatory DaVinci

markowy waporyzator davinci iq2Jest to nic innego, jak proces, w którym pozyskuje się składniki czynne z produktów CBD, poprzez ich odparowywanie. Dzieje się to z pomocą wysokiej temperatury, jaką podgrzewany jest np. susz konopny, zaznaczyć jednak trzeba iż nie jest on spalany, co byłoby zakłóceniem samej idei waporyzacji. Bowiem jednym z jej założeń jest pomoc w dostarczaniu składników aktywnych z wyżej wymienionych produktów w sposób jak najbardziej wydajny i zdrowy. W przypadku legalnej marihuany działanie waporyzacji jest szczególnie charakterystyczne, albowiem nie zostaje ona spalona, lecz odparowana w całości, dzięki czemu nie mamy do czynienia z dymem, który, przecież, jest nośnikiem związków rakotwórczych i substancji smolistych. W przypadku generowanej przez waporyzatory pary wodnej nie mamy z nimi do czynienia, co sprawia, że nie trujemy swoich dróg oddechowych. Również ich nie podrażniamy, ponieważ para wodna jest chłodna. Jednym ze szczególnie wartych uwagi urządzeń jest markowy waporyzator DaVinci IQ2, gdyż jest udoskonaloną wersją swojego poprzednika, który był jednym z najlepszych na rynku. Aktualny model został wzbogacony o szereg innowacyjnych rozwiązań, jak również zostawione te, które najbardziej przypadły do gustu użytkownikom pierwszej generacji. Warto zacząć od tego, że IQ2 posiada funkcję wyświetlania informacji o przyswajanych składnikach aktywnych, co ma miejsce w czasie rzeczywistym. Ta opcja wymaga uruchomienia dedykowanej aplikacji, gdzie podaje się gramaturę przyjmowanego suszu oraz ilość CBD w nim zawartego, a wynik można obserwować po każdym wdechu. IQ2 cechuje także doskonały smak pary, co jest wynikiem komory grzewczej wykonanej z cienkiego szkła oraz ścieżki pary wykonanej w stu procentach z ceramiki.

Ten model imponuje nie tylko możliwościami i parametrami technicznymi, ale również minimalistycznym, ale stylowym designem. Bowiem rozmiarem bardziej przypomina bardzo cienką i wąską, metalową zapalniczkę, aniżeli urządzenie do waporyzacji i, co ważne, czyni je to dyskretnym.