Kryjące podkłady do twarzy

Kobiety uwielbiają robić zakupy i pomimo tego, że mają już mnóstwo ciuchów i kosmetyków, to ciągle dokupują nowe. Co chwile na rynku pojawiają się nowości kosmetyczne, albo ulepszone formuły starych produktów, które kuszą panie w prasie, telewizji i internecie. Niemalże każda z pań wykonuje co rano makijaż używając popularnych szminek, tuszy i róży do policzków. Poza nimi można także stosować podkłady i korektory.

W jakiej formie są podkłady kryjące?  

kryjący podkład do cery mieszanejNie każda kobieta ma to szczęście i posiada nieskazitelną, czystą cerę. Najczęściej na twarzy pojawiają się niewielkie wypryski, bruzdy i przebarwienia, które wyglądają bardzo nieestetycznie. Modelki reklamujące markowe kosmetyki mają cudownie gładką skórę, na której nie ma oznak zmęczenia. Aby uzyskać taki efekt, należy zastosować odpowiednie kosmetyki do makijażu. Kryjący podkład do cery mieszanej doskonale maskuje wszelkie defekty skóry i zapewnia równomierny koloryt. Kosmetyki tego typu zawierają dużo więcej pigmentów kryjących niż jego zwykłe odpowiedniki, ponieważ mają za zadanie ukryć blizny, krosty i przebarwienia często pojawiające się w strefie T cery mieszanej. Podkład ma za zadanie ukryć niedoskonałości i zapewnić na całej powierzchni skóry identyczny kolor do reszty ciała. Aby efekt nie był sztuczny, należy dobrać podkład w odcieniu o ton jaśniejszym od naszej skóry. Podkłady są dostępne w kilku formach, w zależności od rodzaju skóry jaki mamy. Do cery mieszanej najlepsze będą w formie lekkiego fluidu, który nie będzie zatykał porów, a wysuszy tłuste miejsca na twarzy, gdzie występuje nadprodukcja sebum odpowiedzialnego za błyszczenie się skóry. Do cery suchej, przeznaczone są podkłady w wersji gęstego kremu, a do wrażliwej w formie wygodnych pudrów mineralnych. Dobrze nałożony podkład ukryje wszystkie plamy i wypryski, a do tego twarz będzie wyglądać naturalnie i świeżo.

Kryjące podkłady mają podobny skład jak korektory, tylko mają lżejszą konsystencję i posiadają działanie pielęgnacyjne. Niektóre mogą nawet zawierać naturalną glinkę, która działa wysuszająco na tłustą część twarzy, czyli czoło, nos i brodę. Cera mieszana potrzebuje odpowiednio dopasowane pielęgnacji i produktów do makijażu, gdyż łatwo pogorszyć jej stan niewłaściwymi kosmetykami, które zatykają pory i przyczyniają się do powstawania zaskórników.