Kremowanie zwłok w Warszawie

Śmierć bliskiej nam osoby jest bardzo wstrząsającym przeżyciem. Jednak wtedy musimy zebrać na tyle sił, aby pochować bliską nam osobę. Oczywiście wówczas jest bardzo dużo załatwiania tego wszystkiego. Jednak wówczas rodzi się pytanie jak dana osoba chciałaby być pochowana.

Popularna kremacja zwłok

kremacje zwłok warszawaWiele ludzi za życia podejmuje decyzję, że po śmierci chce aby ich zwłoki zostały skremowane. Kremacja w Polsce jest dozwolona. Dlatego wiele osób decyduje się na nią. Jeśli chodzi o kremacje zwłok Warszawa jest miejscem, gdzie jest to zjawisko bardzo popularne. Kremacja polega na spaleniu zwłok zmarłej osoby. Jednak zanim ciało zostanie skremowane, czyli przetransportowane do krematorium to najpierw ciało jest przygotowywane przez Zakład Pogrzebowy do ostatniego pożegnania z rodziną. Czasami rodzina sobie życzy, aby odbył się tradycyjny pogrzeb z ciałem zmarłego, a dopiero po tym czasie ciało zostaje skremowane i pogrzebane na cmentarzu. Oczywiście należy pamiętać o wyborze urny w której byłyby prochy osoby zmarłej. Ciało jest spalane w temperaturze 1000 stopni Celsjusza. Czas kremacji trwa od dwóch do raptem trzech godzin. Jeśli chodzi o rodzinę to mają oni prawo uczestniczyć podczas całego procesu spalania zwłok. Całą organizacją kremacji i dostarczenia prochów na cmentarz zajmuje się Zakład Pogrzebowy. W Zakładzie Pogrzebowym można kupić urnę, może to być drewniana, metalowa, kamienna czy nawet ceramiczna. Wybór należy do rodziny.

Ogólnie kremacja zwłok staje się bardzo popularna. Ze względu, że na cmentarzach jest coraz mniej miejsca ludzie decydują się na kremację zwłok i pochówek prochów w urnie. Koszt kremacji zwłok to koszt rzędu od czterystu do sześciuset złoty. Należy jednak pamiętać, że nie jest to jedyny koszt podczas pogrzebu.