Konstrukcja stelażu do baldachimu

Baldachim jest niezwykle ciekawym rozwiązaniem konstrukcyjnym, które stosowane jest w przypadku wielu różnorodnych łóżek. Jest to konstrukcja, która wykorzystywana jest zarówno w przypadku łóżek pełnowymiarowych (szczególnie łoża małżeńskiego), ale również w przypadku łóżeczek dziecięcych, dedykowanych w szczególności niemowlętom. Oczywiście, konstrukcje stelaża znacząco się między sobą różnią, ale zawsze mają na celu zapewnienie wytrzymałości.

Przydatne stelaże do baldachimu

stelaż do baldachimuDobrze przygotowany i zamontowany stelaż nad łóżkiem, pozwala nam na bezpieczne i stabilne zamocowanie baldachimu. Aby tak się stało, w pierwszej kolejności stelaż do baldachimu musi być wyprodukowany z dobrej jakości materiałów, które będą charakteryzować się wytrzymałością. Najczęściej jest więc to dobrej jakości metal lub drewno. Te dwa materiały są wystarczająco giętkie, by możliwe było wykonanie przy ich wykorzystaniu stelaża o odpowiednich rozmiarach związanych z wysokością, szerokością i długością. Tylko tego typu stelaż umożliwi nam bezpieczne zawieszenie baldachimu, bez względu na jego rodzaj. Baldachimy wykonywane są najczęściej z materiałów cechujących się dużą grubością, przez co również i ważą więcej, niż materiał tiulowy. Z tego też względu konstrukcja musi być trwała i wytrzymała na tyle, by baldachim mógł na niej wisieć, bez znaczącego oddziaływania wagą na materiał, z którego stelaż został wykonany. Niedopuszczalną bowiem byłaby sytuacja, w której stelaż uległby wygięciu wskutek typowego użytkowania baldachimu. Z tego też względu producenci szczególnie dużą uwagę przykładają do odporności na złamania i wygięcia, zarówno w przypadku metalu, z którego wykonany może być stelaż, jak i w przypadku drewna. Oznacza to, że do wykonania konstrukcji wykorzystywane są wyłącznie materiały najwyższej jakości.

Stelaż najczęściej jest konstrukcją, która może być dowolnie składana i rozkładana, w związku z czym odpowiednią wytrzymałością muszą cechować się też wszystkie śruby i wkręty umożliwiające nam połączenie poszczególnych elementów stelaża. Aby wszystkie elementy były do siebie dopasowane, najczęściej stelaż jest wykonywany przez tę samą firmę, która zajmuje się produkcją łóżka czy też łóżeczka, które ma być docelowo wzbogacone baldachimem.