Kinkiet z kryształu

 

Udało nam się w końcu kupić idealne lokum na nasz wymarzony, niezwykle luksusowy hotel. Był to niewielki pałacyk położony nad jednym z mazurskich jezior w doprawdy przepięknej okolicy. Pałacyk sam w sobie był mocno zrujnowany i wymagał generalnego remontu, jednak my widzieliśmy w nim to coś, jego dawny blask, który planowaliśmy mu przywrócić i zacząć zarabiać na tym porządne pieniądze. Projekt wnętrz powierzyliśmy profesjonaliście.

Świetliste kryształowe kinkiety

kinkiet kryształowyOczywiście bardzo wielki wkład mieliśmy w projekt, mieliśmy bowiem własną wizję naszego hotelu i tego, jak pałacyk powinien wyglądać, chcieliśmy jednak tę wizję ująć w projekt za pomocą wykwalifikowanego architekta wnętrz. Teraz właśnie byliśmy na etapie wybierania oświetlenia do przedpokoi i hallu. Moim zdaniem powinny wisieć tam lampy, które rzęsiście oświetliłyby te pomieszczenia, dzięki czemu zapewniłyby w nich efekt przepychu. Szczególnie spodobał mi się  kinkiet kryształowy, który zapewniał naprawdę przepiękne światło. Takie kinkiety były przepięknie wykonane z rżniętego kryształu, ozdobione delikatnymi wzorami. Dawały piękne światło rozproszone przez wszystkie załamania na kryształowej powierzchni, dzięki czemu efekt był wprost bajeczny. Kinkiety te były bardzo ekskluzywne, była to doskonała włoska robota i ich cena nie należała do najniższych. Mój architekt nie do końca był zdecydowane na te kinkiety, oczywiście zgodził się z tym, że były przepiękne i dawały wspaniałe światło, jednak jego zdaniem do przedpokoju i hallu równie dobrze moglibyśmy kupić tańsze kampy. Ponieważ jednak bardzo zależało mi na zachowaniu charakteru luksusu we wnętrzach pałacyku, uparłam się i postawiłam na swoim – kupiliśmy kinkiety kryształowe. I nie żałuję tego ani trochę, ponieważ efekt jest wprost powalający. Kinkiety były warte swojej ceny.

Do każdego wnętrza należy dobrać odpowiednie, pasujące do niego oświetlenie. Do rożnych wnętrz pasują przeróżne lampy i tak na przykład kryształowe kinkiety nie do końca będą na miejscu w minimalistycznie urządzonym mieszkaniu, jednak już w luksusowym pałacyku będą pasować jak najbardziej. Dlatego kiedy dobieramy ten niezwykle ważny element wystroju wnętrza musimy dokładnie przemyśleć, czy dana lampa, choćby najpiękniejsza, będzie pasować do naszego wnętrza.