Kiedy wykonać deratyzację?

Szczury są nosicielami mnóstwa patogenów, bakterii, wirusów, pasożytów i o ile, są one na nie odporne, o tyle ludzie i zwierzęta, które mają z nim styczność już niekoniecznie. Warto wiedzieć, że to właśnie te gryzonie były odpowiedzialne za roznoszenie dżumy, cholery, tyfusu i innych zaraz, z racji tego, że żerowały na zwłokach osób zakażonych.

Warszawscy specjaliści od deratyzacji

profesjonalna deratyzacja - warszawaNa własną rękę nie uda się nam pokonać szczurów, tym bardziej, że jest to zadanie ryzykowne i wymagające odzieży ochronnej oraz umiejętności. Bowiem szczury, w sytuacji zagrożenia, mogą zaatakować, tym samym narażając nas na poważne zakażenie. Ich zęby i pazury mogą z łatwością przeciąć naszą skórę, a w takim przypadku, gdy nie dojdzie do infekcji, należy mówić o wielkim szczęściu. Dlaczego deratyzacja jest konieczna? Albowiem ciąża szczurów trwa niewiele ponad dwadzieścia dni, a w jednym miocie może być nawet kilkanaście osobników, to prowadzi do logicznego wniosku, że są one w stanie nie szybko odbudowywać populację, ale także nieustannie zmierzają do jej zwiększenia. Gdyby nie systematyczna eksterminacja, ilość osobników na kilometr kwadratowy byłaby nawet stukrotnie większa od ilości ludzi na takiej samej przestrzeni. Te gryzonie zamieszkują Ziemię od setek tysięcy, jeśli nie milionów lat i mają znacznie lepiej rozwinięty układ immunologiczny, dzięki czemu ich organizmy uodporniły się już na większość wirusów i bakterii. O naszym gatunku tego nie można powiedzieć, toteż szczury stanowią realne zagrożenie dla naszego zdrowia, a nawet życia. Jeżeli potrzebna jest nam profesjonalna deratyzacja – Warszawa jest miastem, gdzie na pewno otrzymamy fachową pomoc. Bowiem w naszym mieście działają firmy deratyzacyjne, które cieszą się renomą i uchodzą za najlepsze w branży. Ich usługi są kompleksowe i szybkie, ale przede wszystkim rzetelne, dzięki czemu zdecydowana większość klientów jest usatysfakcjonowana ich poziomem.

Wydawać by się mogło, że szczury to po prostu kolejne gryzonie i jeżeli nie wchodzą nam w drogę, to należy zostawić je w spokoju. Natomiast takie zdanie może mieć tylko osoba, która wie o tych zwierzętach niewiele lub po prostu jest nieświadoma zagrożeń. Dlatego pamiętajmy, że eksterminacja szczurów nie jest kwestią do wyboru, ale wyższej konieczności.