Jakie szelki dla psa?

Będąc szczęśliwym posiadaczem czworonoga, jakim jest pies, powinniśmy mieć świadomość, że każdy z nich niezależnie od rasy potrzebuje codziennego ruchu, zazwyczaj w formie zabawy i spacerów. Aby jednak wyjście było bezpieczne oraz wygodne dla nas, jak i dla psa musimy koniecznie zaopatrzyć się w obroże smycz lub szelki. Co warto wybrać? Gdzie znajdziemy sprawdzone akcesoria dla psów?

Zalety szelek typu Guard

szelki guardyObecnie coraz więcej osób decyduje się wybór szelek, głównie dlatego, że są one dużo wygodniejsze dla naszego pupila niż obroża i smycz. Szelki sprawdzą się podczas długich spacerów, uprawiania sportów, a także do podpięcia psa w samochodzie. Jakie powinny być wygodne szelki dla psa? Jeżeli nasz pupil jest ruchliwy, a podczas spacerów szarpie się i wyrywa szelki guardy będą wprost idealne. Porównując je z obrożą chronią psa przed podduszeniem i są bardzo komfortowe podczas użycia. Szelki typu Guard zakładane są psu na wysokości szyi i klatki piersiowej, a obręcze połączone są specjalnym paskiem grzbietowym i mostkowym. Wykonane są z miękkiego materiału w formie taśmy, wytrzymałego i łatwego w czyszczeniu, który nie powoduje podrażnień. Jest on również szybkoschnący, dlatego są to idealne szelki dla psa na lato, jak i na zimę. Podczas zakupu tego rodzaju smyczy warto jednak zwrócić jeszcze uwagę na kilka ważnych elementów. Po pierwsze szelki muszą być dokładnie dopasowane do rozmiaru i wagi naszego psa, więc trzeba dobrze ściągnąć miarę z czworonoga. Ważne będzie także zapinanie szelek oraz ich regulacja, ponieważ nie mogą być one zbyt luźne, jak również zbyt mocno opięte. Cena, jaką zapłacimy za szelki w zależności od wybranego rozmiaru, to koszt w granicy od 40 do 150 złotych jednak ze względu na wysoką jakość materiału szelki posłużą naszemu psu na bardzo długi czas.

To właśnie dzięki prostej konstrukcji szelki zapewniają psu swobodę ruchu niezależnie czy jesteśmy na spacerze, czy treningu lub wyjeżdżamy właśnie na wakacje. Przy szelkach typu Guard znajduje się wygodne zapinanie dla smyczy, a cała konstrukcja jest lekka i delikatna w dotyku. Co ciekawe szelki Guard możemy wybrać w dowolnym kolorze oraz oryginalnym wzorze, które z pewnością wyróżnią naszego pupila podczas spacerów. Wszystko zależy od naszych upodobań, ponieważ producenci przygotowali bardzo szeroką ofertę szelek, jak i innych akcesoriów dla psów.