Jakie klimatyzacje są najlepsze?

W Polsce występują aż cztery pory roku, a każda z nich charakteryzuje się zupełnie innym typem pogody oraz inną temperaturą. Z tego też względu praktycznie wszyscy właściciele dużych firm, a również coraz częściej także klienci detaliczni decydują się dziś na korzystanie z klimatyzacji. Płynny proces wymiany wentylacji w pomieszczeniu, którego głównym celem jest utrzymanie pożądanej temperatury bardzo korzystnie wpływa na komfort życia, zwłaszcza latem, kiedy to nierzadko musimy walczyć z upałami. Jakie wyróżniamy rodzaje klimatyzacji, i który z nich będzie dla nas najbardziej odpowiedni? 

Najlepsze typy klimatyzacji 

najlepsza klimatyzacja w ToruniuGłówny, zasadniczy podział klimatyzatorów zależny jest od ich umiejscowienia. I tak wyróżniamy pięć podstawowych typów klimatyzatorów, do których zalicza się klimatyzatory: ścienne, kasetowe, kanałowe, sufitowe oraz przypodłogowe. Każdy z nich dedykowany jest konkretnym przestrzeniom i potrzebom, dla przykładu: w dużym sklepie spożywczym sprawdzi się klimatyzator sufitowy, który nie będzie zajmował miejsca, z kolei najpopularniejsze są klimatyzatory ścienne, które dobrze sprawdzą się także w każdym domu (są bardzo łatwe i wygodne w obsłudze, steruje się nimi za pomocą pilota). Następny podział klimatyzatorów dotyczy ich praktycznych zastosowań, w tym kontekście urządzenia te dzielimy na dwie podstawowe grupy: split oraz multi-split. Należy przy tym zaznaczyć, że w większości dużych miast popularne są zwłaszcza klimatyzatory typu Split, które składają się z dwóch podstawowych jednostek: linii chłodniczej (rury, które umożliwiają przepływ powietrza) oraz instalacji elektrycznej (która łączy ze sobą wszystkie podzespoły). Najlepsza klimatyzacja w Toruniu, czy innym dużym mieście będzie więc składała się z  klimatyzatorów typu split, które w przeciwieństwie do klimatyzacji multi-split (które działają na tej samej zasadzie, jednak jak już sama nazwa wskazuje dedykowana jest raczej dużym przestrzeniom, w którym niezbędne jest zastosowanie kilku jednostek klimatyzujących). Z tego też powodu o wiele bardziej uniwersalne są klimatyzatory rozłączne (split), które są ciche, stosunkowo małe i można je umieszczać w dowolnie wybranym przez siebie miejscu (klimatyzacje split występują w wersjach ściennych, kasetowych, sufitowych oraz przypodłogowych). 

Nie ulega więc wątpliwości, że o wiele bardziej uniwersalnym typem klimatyzatora będzie klimatyzator split, który zajmie mniej miejsca i sprawdzi się zarówno w domu, jak i małej firmie. Z kolei bardziej zaawansowane technologicznie klimatyzatory multi-split umożliwiają klimatyzowanie kilku odrębnych pomieszczeń, przy wykorzystaniu pojedynczej jednostki głównej. Tego typu złożone systemy klimatyzatorów sprawdzą się więc w hotelach, dużych biurowcach czy w dużych domach handlowych.