Jakie ekogroszki najlepsze do naszego pieca

Aby cieszyć się ciepłem w naszym domu, szczególnie w okresie zimowym powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednią ilość paliwa, które najczęściej w naszym kraju występuje w formie węgla. W tej kategorii największą popularnością cieszy się ekogroszek ze względu na wygodną formę jego stosowania.

Jakie ekogroszki najlepsze?

jaki ekogroszek najlepszyPowyższe pytanie zadaje sobie każdy z nas stojąc przez pokładem worków z różnymi rodzajami ekogroszku. Nie jest ono tak naprawdę proste i jednoznaczne, gdyż zależy nie tylko od wielu czynników, ale także od naszych oczekiwań i dostępnych zasobów finansowych. Na pytanie jaki ekogroszek najlepszy powinniśmy odpowiedzieć sobie sami na podstawie naszych własnych doświadczeń. Tak się składa, że każdy ekogroszek pali się inaczej w różnych typach pieców. Jest to spowodowane jego właściwościami i konstrukcją paleniska. Nie zawsze dlatego rady innych osób znajdują uzasadnienie w naszym przypadku. Poza tym warto wziąć pod uwagę parametry ekogroszku deklarowane przez producenta. Najczęściej są to wartość opałowa wilgotność i ilość popiołu i siarki. Wartość opałowa powinna byś jak najwyższa, jednak należy postępować tutaj zdroworozsądkowo, gdyż z kalorycznością idzie w parze cena. Nie zawsze jest ona proporcjonalna do ilości kalorii tego paliwa. Warto wybierać także ekogroszki suche, gdyż w takim worku znajduje się na pewno więcej węgla niż wody, która się nie pali, a worek ważony jest jako całość. Nie mniejsze znaczenie ma też ilość popiołu, która nie powinna być zbyt wysoka, jeśli nie chcemy zbyt często opróżniać pojemnika. Ilość siarki natomiast także nie powinna przekraczać pewnych norm gdyż wpływa ona na zużycie pieca.

Kombinacja wszystkich parametrów zestawiona razem z ceną ekogroszku da nam odpowiedni obraz towaru za którego chcemy zapłacić. Trzeba jednak się strzec nieuczciwych producentów, którzy często przekłamują lub naciągają te parametry, a w rzeczywistości ekogroszek zakupiony ma inne właściwości. Dlatego warto brać węgiel od wiarygodnych i sprawdzonych producentów.