Jaką ładowarkę kupić?

 

Rowery elektryczne to bardzo specyficzne pojazdy. Niby mamy do czynienia z klasycznym jednośladem, a jednak przestajemy tak uważać po włączeniu wspomagania elektrycznego. To zupełnie nowy wymiar przemieszczania się i każdy, kto próbował jazdy na e – rowerze, przyzna nam rację. Rower ma kilka elementów, bez których nie byłby jednak, tym czym jest.

Ładowarki do rowerów Yamahy

ładowarka do roweru yamahaKażdy rower elektryczny działa dzięki baterii. Jest one jego integralną częścią. Najlepiej by była jak najbardziej wytrzymała i lekka. A ta, do roweru Yamaha właśnie taka jest. Bateria, po zakończonej jeździe lub treningu może zostać odpięta i włożona do firmowego, dedykowanego jej etui. Jednak wypinamy ją też w celu naładowania. Ładowarka do roweru Yamaha ma bardzo prostą konstrukcję. Przypomina nieco ładowarkę do laptopów. Jednak ma nieco inne zadania i ładuje znacznie wydajniej. Ładowarki do Yamahy są też bardzo ekonomiczne i zużywają naprawdę niewielkie ilości energii. Pełen cykl ładowania baterii, przy założeniu że korzystamy z oryginalnej ładowarki do Yamahy, to nieco ponad trzy godziny. To bardzo niedużo czasu, jak na tak pojemną baterię. Ładowarki do Yamahy są dostępne w autoryzowanych sklepach Yamahy, a także u jej dilerów i licencjonowanych sprzedawców. Nie ryzykujmy kupując baterie nieoryginalne – to produkty z wątpliwej jakości materiałów, które mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Tylko oryginalne ładowarki do Yamahy, zapewniają efektywne ładowanie. Jeżeli korzystamy z ładowarki nieoryginalnej, możemy również stracić gwarancję na rower elektryczny, jakiego jesteśmy właścicielem. Zatem nie warto płacić kilkadziesiąt złotych mniej, lecz kupić oryginalną ładowarkę, która spełni swoje funkcje, będzie bezawaryjna i prosta w obsłudze. Oryginalna ładowarka do rowerów Yamaha to koszt około pięciuset złotych. Jednak możemy kupić oryginalne ładowarki w niższych cenach, szczególnie te pasujące do starszych modeli.

Decydując się na zakup roweru elektrycznego, będziemy potrzebowali kilku akcesoriów, między innymi ładowarki. W przypadku, gdy chcemy ją kupić róbmy to tylko w sprawdzonych punktach sprzedaży – aby uniknąć rozczarowań i kłopotów ze sprzętem. Ładowarki Yamaha są bardzo trwałe, mocne i wydajne, dlatego sprawdzają się przy każdym modelu tych rowerów.